ENG
A A A
 marzec 2021 

Adrian Radwański

tancerz

Adrian Radwański – tancerz. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Jako uczeń odbył praktyki sceniczne w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tańczył m.in. w spektaklach Dziadek do orzechów i Romeo i Julia. Jest dwukrotnym finalistą Konkursu Baletowego w Gdańsku oraz finalistą polskich eliminacji Eurowizji Dla Młodych Tancerzy. W roku 2013 otrzymał nagrodę specjalną i wyróżnienie za choreografię na SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie. Od maja 2014 związany etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska), Dobrze, że tu jesteś, LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza (chor. Ewa Wycichowska), Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki), Open Field (chor. Nadar Rosano), Sanatorium (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta) oraz Czterdzieści (chor. chor. Jo Strømgren). W ramach IX edycji Atelier 2016 powstał jego spektakl debiutancki UNIOSOno.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia