ENG
A A A
 luty 2021 
Sandra Szatan

Sandra Szatan

tancerka

Sandra Szatan – tancerka, instruktorka tańca. Edukację taneczną rozpoczęła w Szkole Baletowej w Krakowie, a następnie kontynuowała w Konserwatorium Tańca w Krakowie. W 2011 roku uzyskała dyplom ukończenia Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, a potem przez rok kształciła się na 3. roku The International School of Contemporary Dance IWANSON w Monachium. Uczestniczyła w różnych warsztatach tanecznych, organizowanych w Bytomiu, Poznaniu, Warszawie, Koszęcinie i Paryżu. 

 

Swoje pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała – jako uczennica Szkoły Baletowej w Krakowie – na deskach teatrów w Danii i Finlandii w trakcie tournée ze spektaklem Gala Wiedeńska. W późniejszym czasie, po uzyskaniu dyplomu tancerza, brała udział w kilku niezależnych projektach, jak Listy George Sand w choreografii Michaiła Zubkowa oraz Utkane z marzeń i Feelings w choreografii Kingi Szablowskiej. W trakcie nauki w szkole IWANSON miała okazję pracować pod okiem takich choreografów, jak: Camilla Ekelöf, Pia Fossdal, Johannes Härtl, Minka Marie Heiß, Alessandro Pereira i Katja Wachter oraz uczestniczyć w ramach „work experience week” –w treningach The Forsythe Company we Frankfurcie. Pod koniec roku 2013 związała się jako tancerka z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie występowała w choreografii Caroline Finn-Fisher w spektaklu Przemiany (premiera: czerwiec 2014) oraz brała udział w warsztatach mistrzowskich z Ole Martin Melandem, tancerzem Carte Blanche Company (etiuda choreograficzna – efekt coachingu – została pokazana w Krakowie oraz Bergen). Tańczy w spektaklu Homo religiosus stworzonego przez Karola Miękinę.

 

Do zespołu Polskiego Teatru Tańca dołączyła we wrześniu 2015 roku. Występuje w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Desert (chor. Paulina Wycichowska),  Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki), Open Field (chor. Nadar Rosano) Czterdzieści (chor. chor. Jo Strømgren), Percepcja (chor. Urszula Bernat- Jałocha) oraz LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza  (chor. Ewa Wycichowska).

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia