ENG
A A A
 sierpień 2020 
Fot. z archiwum artystki.

Alicja Miszczor

tancerka | performerka | pedagożka

Alicja Miszczor – ur. w 1982. Obecnie mieszka w Krakowie. Aktorka ruchu, aktywna instruktorka tańca współczesnego, ruchu scenicznego,  a także improwizacji w tańcu i teatrze ruchu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, realizowanej przez Art Stations Foundation (2013). Dyplomowana Instruktorka kursu choreoterapii metodą Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała według Detlefa Kapperta (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen).J est absolwentką Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury (PPSKAK)  w Kaliszu na kierunku Taniec współczesny. Od 2008 roku roku tańczyła w Eksperymentalnym Studiu Tańca u Iwony Olszowskiej, gdzie zgłębiała improwizację taneczną z podejściem BMC®. W latach 2013-2015 współpracowała z Teatrem Barakah w Krakowie w ramach projektu Obszar Tańca w Teatrze Barakah, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

 

W tym czasie brała udział w wielu spektaklach w choreografii Iwony Olszowskiej. W Teatrze Barakah stworzyła też własne spektakle solowe: Zdjęcie, Kobieta z sercem oraz Klementyna. Współtwórczyni i tancerka w projektach wideo tańca we współpracy min. z Renatą Przemyk i Kamilą Piazzą.

 

Prowadzi  zajęcia kursowe poświęcone  pracy z ciałem. Pracuje również z seniorami.

 

 

Zanim zaczęła tańczyć, zajmowała się sztukami plastycznymi, co ma duży wpływ na jej sposób postrzegania ruchu. W pracy twórczej i instruktorskiej łączy taniec, poetycki obraz, teatr ruchu, sztuki plastyczne i pracę z głosem. 

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia