ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Andrzej Grabowski

Fabian Fejdasz

tancerz | choreograf

Fabian Fejdasz – tancerz, choreograf, młody członek Sekcji Tańca i Baletu Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

 

Karierę taneczną rozpoczął przy zespole MAK w Zabrzu. Jako choreograf pracował przy Inauguracji programu „Modny Śląsk” w dziedzinie Kultura. Był związany z Kieleckim Teatrem Tańca, dla którego zrealizował spektakl znieWOLeNI. W 2015 roku zdał egzamin eksternistyczny dla adeptów tańca, uzyskując dyplom ZASP.

 

W 2016 roku zrealizował solowy spektakl Symptoma, który został nagrodzony podczas Międzynarodowego Konkursu Solo Dance Contest 2016 w ramach VIII Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz znalazł się w finale Konkursu Choreograficznego 3...2...1...TANIEC! w 2016. Brał udział w prestiżowych festiwalach na świecie, m.in. The Masada Opera Festival w Izraelu oraz The First Silk Road International Arts Festival w Chinach. W 2016 współpracował z Janem Komasą przy multimedialnym widowisku  Ksenofonia. Symfonia dla innego na Malta Festival Poznań.

 

Od sezonu 2016/2017 jest tancerzem Polskiego Teatru Tańca.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia