ENG
A A A
 marzec 2021 
Fot. Bartosz Zalewski.

Wojciech Grudziński

tancerz | choreograf

Wojciech Grudziński (ur. 1991) – tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie oraz wydziału tańca współczesnego CODARTS – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017) oraz takich holenderskich programów, jak: Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting (2012/2013) i Stichting Bekker – La Bastide – Fonds (2013).

 

Podczas edukacji tanecznej  brał udział w przedstawianiach wielu choreografów takich jak m.in. Itamar Serussi, Hans van Manen, Ed Wubbe oraz Jiříi Kylián. W 2013 odbył staż w Holandii z zespołem  St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc udział w projekcie Spring Tide. Współpracę z zespołem kontynuował w latach 2014-2015, występując w kolejnej produkcji zatytułowanej About Lucien. W sierpniu 2015 dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii, gdzie pracował przy projekcie dla THE WOLF AND PETER. Choreografia ta była prezentowana  m.in. podczas Baboró International Arts Festival (Galway, Irlandia) oraz Belfast International Arts Festival (Belfast, Wielka Brytania). W 2015 roku współpracował również z akademią La Cambre/ Ecole nationale supérieure des arts visuels w Brukseli, przygotowując choreografię do pokazu dyplomowego abiturienta wydziału projektowania mody, Clovisa Nixa. W latach 2016/2017 brał udział w projektach #moiprzyjacieletancza i  Absolutely Fabulous Dancers zrealizowanych z grupą HOTELOKO movement makers. Był jednym z artystów biorących udział w warszawskiej wersji spektaklu Gala Jérôme’a Bela, którego premiera odbyła się w lipcu 2017 w Nowym Teatrze w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.

 

Jednocześnie artysta realizuje własne projekty choreograficzne. W 2013 roku wziął udział w festiwalu Verborgen Stegen Schiedam, prezentując autorską choreografie Fresh Flesh, która wcześniej była pokazywana w Hadze (Korzo Theater) i Rotterdamie (De Gouvernestraat) w Holandii. We wrześniu 2016 roku podczas Sceny Tańca Studio w Warszawie odbyła się premiera SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny. Praca nad projektem rozpoczęła się podczas warsztatów Do yourself a favour z Ivo Dimchevem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (kwiecień 2016). Obecnie pracuje nad choreografią Pax realizowaną w ramach  stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia