ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Agnieszka Jeż.

Magdalena Zamorska

teoretyczka tańca

Magdalena Zamorska – badaczka, teoretyczka tańca. Kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini Laboratorium Humanistyki Współczesnej UWr. Autorka książki Obecni ciałem. Warsztat polskich tancerzy butō (Wydawnictwo Libron, Kraków/Instytut Muzyki i Tańca, 2014).

 

 Interesuje się strategiami twórczymi w sztukach performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem praktyk w obrębie nowej choreografii, a także zagadnieniami doświadczania, percepcji i recepcji performansu. Zrealizowała kilka autorskich projektów badawczych dotyczących tańca i choreografii (Multimedialność: strategie wykorzystywania nowych mediów (elektronicznych, cyfrowych) w polskim nowym tańcu; Polski taniec współczesny jako laboratorium nowych praktyk (techno)kulturowych; Choreografowanie relacji. Obiekty i organizmy w performansach choreograficznych najmłodszej generacji polskich artystów sztuki tańca). Uczestniczy jako badaczka w projekcie Fundacji om – organizmy i maszyny w kulturze Neurofizjologia artysty w performance. e.1/2015-2017.

 

Prowadzi bloga poświęconego współczesnej choreografii (choreobiota.pl).

Jej publikacje (książki, artykuły naukowe, teksty krytyczne) można pobrać tu: wroc.academia.edu/MagdalenaZamorska.

instytucje

 

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia