ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. archiwum prywatne

Małgorzata Ziółkowska

tancerka | choreografka | pedagog

Małgorzta Ziółkowska – kierownik baletu w Kieleckim Teatrze Tańca, tancerka solistka, pedagog tańca, choreografka. Od 1999 roku adeptka, a od 2001 tancerka Kieleckiego Teatru. Absolwentka IV L.O. im. Hanki Sawickiej w Kielcach  oraz wydziału Bibliotekoznawstwa  i Dziennikarstwa o specjalności prasoznawstwo z elementami dziennikarstwa Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W 2004 roku uzyskała tytuł zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. W 2005 ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego.

 

Jako solistka Kieleckiego Teatru Tańca występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych, m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na scenach w Czechach, Niemczech, na Ukrainie, we Francji i w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Izraelu i innych. Jako choreografka tworzy swoje prace w Kieleckim Teatrze Tańca, Teatrze AKT, Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz gościnnie dla zespołów młodzieżowych i dziecięcych w kraju.

 

Kreacje artystyczne

 

Tańczyła w spektaklach realizowanych przez Elżbietę Szlufik-Pańtak, Grzegorza Pańtaka, Thierry’ego Vergera, Andrzeja Morawca, Irę Nadię Kodiche, Zofię Rudnicką, Alaina Bernarda, Jacka Tyskiego, Billa Goodsona, Beate Volack, Rickiego Palomino i Stacy Boeddeke, Ryszarda Kalinowskiego, Jacka Przybyłowicza, Roberta Bondary, Jeana-Claude’a Marignale, Jeana Charlesa Zambo, Wojciecha Mochnieja oraz w operach reżyserowanych przez Michała Znanieckiego, a także we własnych kompozycjach.

 

Nagrody i konkursy

 

Brała udział w licznych konkursach choreograficznych jako wykonawczyni, a także choreografka – m.in. w Duncan Centre w Pradze, podczas Dance World Cup oraz Miedzynarodowego Konkursu Baletowego im. Sergiusza Diagilewa.

 

Laureatka nagród i wyróżnień: nagrody trzeciego stopnia Miasta Kielce dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2011roku,  licznych nagród choreograficzneych dla  choreografii dziecięcych i młodzieżowych tworzonych w latach 2002 -2019 dla zespołów „Impuls,”, „Ballo”, „Funny”/ „Fakt”, „Akro-Kielce”, „Grawitacja-Piaseczno” oraz Teatru Tańca AKT, II nagrody w kategorii „Kultura”w plebiscycie Człowiek Roku 2018 roku organizowanego przez Świętokrzyskie Echo Dnia, wyróżnienia za choreografię Tchnienie podczas IX Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie (2019).

 

Więcej informacji: https://ktt.pl/team/malgorzata-ziolkowska/

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia