ENG
A A A
 maj 2021 
Fot. Bartosz Kruk

Kamil Zdańkowski

tancerz

Kamil Zdańkowski – z wykształcenia jest fizykiem oraz instruktorem tańca. Jako tancerz zadebiutował w spektaklu pt. Pasja Kieleckiego Teatru Tańca, z którym związany jest od 2014 roku. Był także członkiem Zespołu Tańca Nowoczesnego TESS, działającego przy Tarnogórskim Centrum Kultury. Swoje umiejętności i wiedzę poszerzał w trakcie wielu warsztatów, konferencji oraz festiwali tańca u wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów. W swojej tanecznej karierze występował m.in. z Art Color Ballet, Teatrem Muzycznym Castello czy Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk. Brał także udział w produkcji Krakowskiego Forum Kultury pt. Brzydkie kaczątko.   

 

Specjalizuje się w tańcu jazzowym, modern i współczesnym, choć nie są mu obce inne techniki i style. Występował na wielu polskich, a także zagranicznych scenach. Był uczestnikiem oraz laureatem licznych krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia