ENG
A A A
 luty 2021 
Fot. Anna Zglenicka

Magdalena Kowala

tancerka | choreografka

Magdalena Kowala – tancerka i jednocześnie tłumaczka języka hiszpańskiego i katalońskiego. Urodziła się w Poznaniu, gdzie zaczęła tańczyć pod okiem tancerza i choreografa Piotra Bańkowskiego. Wspólnie z pozostałymi członkami zespołu tworzyli projekty łączące hip-hop z tańcem współczesnym na deskach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

 

Zapatrzona w świat taneczny Izraela, rozwija swój język ruchu Gaga, gdy tylko ma ku temu okazję. Brała udział w warsztatach Hasadna Summer Bites (Tel Awiw), GagaLab Winter (Tel Awiw) oraz Gaga Intensive (Londyn). Uczestniczka wielu warsztatów tanecznych. Wśród jej pedagogów znaleźli się: Jean Claude Marignale, Charlie Morrisey, Rita Gobi, Natalia Iwaniec, Nir de Volff, Adi Weinberg, Irad Mazliah, Manuel Badás, Błażej Peszek, Sharon Eyal, Keren Luria Pardes, Gon Biran, Ofir Yehudalevich, Shuli Enush, Oded Graf &Yossi Berg, Shahar Binyamini, Michal Sayfan, Ohad Naharin, Ian Robinson, Rachael Osborne, Adi Zlatin.

 

Po przeprowadzce do Gdańska brała udział w projekcie Sopockiego Teatru Tańca SYS 212 oraz w spektaklach realizowanych z Teatrem Znak: MY_SZY, Portrety beznadziejne. Od roku 2019 wraz z Anna Zglenicką, Natalią Murawską i Joanną Woźną współtworzy zespół Hertz Haus.

 

W roku 2019 wraz z Joanną Woźną wykreowała duet 102 i pół, który w 2019 roku zdobył nagrodę główną oraz nagrodę publiczności na Festiwalu „SzólóDuó 2020” w Budapeszcie oraz pierwsze miejsce w Konkursie Choreograficznym „MY MOVE 2020” w Tarnowie.

 

 

 

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia