ENG
A A A
 luty 2021 
Fot. Anna Zglenicka

Joanna Woźna

tancerka

Joanna Woźna – swoją taneczną drogę rozpoczęła od hip-hopu, po czym dołączyła do kierowanej przez choreografkę Katarzynę Grabińską Pracowni Tańca Pryzmat w Olsztynie (obecnie: Olsztyński Teatr Tańca), gdzie należała do grupy repertuarowej oraz była instruktorką. Wraz z zespołem brała udział w wielu projektach oraz spektaklach, m.in. w operze Jaś i Małgosia oraz Amahl i nocni goście w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, spektaklu WAR-iacja w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, projekt The best of Queen show – A night at the Planetarium, spektaklu The Selfies na Festiwalu Altofest w Neapolu.

 

W 2017 przeniosła się do Gdańska, gdzie poznała Annę Zglenicką, Natalię Murawską i Magdalenę Kowalę, które razem tworzyły przy Pracowni Tańca Teatru Znak. W tym czasie powstał spektakl Portrety beznadziejne w reżyserii Natalii Murawskiej, który zdobył nagrodę za najlepszy spektakl podczas Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca Otwórz Oczy za reżyserię oraz za najlepszą kreację sceniczną dla Joanny Woźnej oraz Anny Zglenickiej.  W roku 2018 tancerki założyły własny niezależny zespół Hertz Haus, którego  najważniejszymi spektaklami są Her(t)z oraz Unbody.

 

W roku 2019 była tancerką w spektaklu Anny Piotrowskiej Solo na 4 kaski i stracony czas. W tym samym czasie wraz z Magdaleną Kowalą stworzyła duet 102 i pół, który który w 2019 roku zdobył nagrodę główną oraz nagrodę publiczności na Festiwalu „SzólóDuó 2020” w Budapeszcie oraz pierwsze miejsce w Konkursie Choreograficznym „MY MOVE 2020” w Tarnowie.

 

Swoje doświadczenie taneczne zdobyła dzięki regularnym zajęciom oraz warsztatom z takimi pedagogami i zespołami jak: Anna Piotrowska, Helder Seabra, Akira Yoshida, Natalia Iwaniec, Yasmeen Godder, członków Batsheva Dance Company, Vertigo Dance Company oraz wielu innych.

 

Wśród technik tańca szczególnie interesują ją: floorwork, animal flow, improwizacja kontaktowa oraz praca z ciężarem z elementami akrobatyki.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia