ENG
A A A
 kwiecień 2021 
Oleksandr Apanasenko

Oleksandr Apanasenko

tancerz

Solista baletu Opery Wrocławskiej. Urodzony w Rosji, szkołę baletową ukończył w 1995 roku w Kijowie. Przez cztery lata (1995–1998) tańczył w Teatrze Wielkim w Odessie, gdzie występował m.in.: jako jeden czwórki małych graczy w Maskaradzie, Jorsz w Koniku Garbusku, w pas de deux z I aktu Giselle, Arlekin w Dziadku do orzechów, Jago w Otellu, oberżysta w Don Kichocie. W 1999 roku dołączył do zespołu baletowego Opery Wrocławskiej jako solista. Na wrocławskiej scenie występuje m.in.: jako Król myszy i Dziadek (Dziadek do orzechów), Książę (Kopciuszek), Młody (Bolero), tańczy partię męską (Paquita), Rudobrodego i Księcia Zygfryda (Jezioro łabędzie) i rolę Szewczyka (Kot w butach).

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia