ENG
A A A
 maj 2021 

Beata Mysiak

tancerka

Beata Mysiak (przedtem: Pałka) − tancerka. Absolwentka Akademii Rolniczej w Lublinie, kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, specjalizacja biotechnologia i biochemia żywności. Instruktor tańca współczesnego – ukończyła kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego − Narodowe Centrum Kultury, 2010).

 

W latach 1988-1997 należała do dziecięcego Zespołu Artystycznego „Uśmiech” działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.  Następnie (1997-2001) tancerka w Teatrze Tańca „System Ruchu” prowadzonym przez Martę Bury w Rzeszowie. Dzięki temu doświadczeniu kilka lat później, w 2008 roku, została zaproszona do udziału w spektaklu Mocando w choreografii Marta Bury w Teatrze Gestu z Rzeszowa.

 

Od 2001 roku artystka tańczy w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, biorąc udział w takich spektaklach, jak 16 Asymptota (2003), piejo, dziobio, gdaczo... (2005) w choreografii Hanny Strzemieckiej;  continue (2006), clear/n (2008) stadium. etap I (2008) i opium w choreografii Anny Żak, oraz  Hydrogen Bond (2008) w choreografii  Sosany Marcelino.

 

W 2004 roku Mysiak rozpoczęła współpracę z Lubelskim Teatrem Tańca, Lubelskim Teatrze Tańca wzięła udział w spektaklach: Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy (premiera: 2002, artystka weszła do obsady w 2005) plepleJAdy (2004), Snooker  (2005) w choreografii Hanny Strzemieckiej (2005);  i znów, i jeszcze raz (2006), 48/4 (2007), endo  (2009) oraz nano (2011) w choreografii  Ryszarda Kalinowskiego; Głód. Knuta Hamsuna (2010) zrealizowany przez Ryszarda Kalinowskiego i Łukasza Witta-Michałowskiego w ramach Sceny Prapremier inVitro.

 

W 2010 roku artystka przygotowała swój pierwszy autorski spektakl mono, który miał premierę na Scenie Debiutów w ramach Festiwalu Strefa Kontaktu w Kaliszu (2010).

 

Od 2005 jest zatrudniona w Lubelskim Teatrze Tańca (Centrum Kultury w Lublinie) na etacie ijako nstruktor/tancerz. Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, Forum Tańca Współczesnego, Międzynarodowego Dnia Tańca, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego.  Jako pedagog tańca prowadzi regularne Warsztaty Taneczno-Kondycyjne w Centrum Kultury w Lublinie.

 

Brała udział w licznych warsztatach tańca współczesnego oraz uczestniczyła w wielu festiwalach w Polsce i zagranicą (Francja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Litwa, Ukraina, Białoruś, Rumunia).

 

W latach 2010-2011 uczestniczka projektu dla młodych choreografów - Leonardo da Vinci „Tour d'Europe des Choreographes”.

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia