ENG
A A A
 sierpień 2020 
Witold Biegański

Witold Biegański

tancerz

Solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Po ukończeniu nauki otrzymał angaż do zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie tańczył w latach (2003-2009), następnie na krótko związał się z Opera Nova w Bydgoszczy (2009). Od 2009 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. W Warszawie występował w partiach zespołowych w baletach: Jezioro łabędzie, Śpiąca królewna, Bajadera, Romeo i Julia, Dziadek do orzechów, Spartakus, Czajkowski-misterium życia i śmierci, Balanchine i muzy, Oniegin, Harnasie, Grek Zorba. W Operze Nova wykonywał rolę Chopina w balecie Trzy kolory. Chopin w Nohant. W Łodzi tańczy w całym repertuarze, m.in. w balecie Contact i w Dziadku do orzechów (Książę).

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia