ENG
A A A
 maj 2021 
Nazar Botsiy

Nazar Botsiy

tancerz

Solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest absolwentem Szkoły Baletowej we Lwowie oraz Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kijowie (kierunek: choreografia, pedagogika baletu, reżyseria teatralna). Po zakończeniu nauki tańczył w Teatrze Suziria Aniko w Kijowie (lata 2002-2007). Od 2008 roku jest członkiem zespołu baletowego w Łodzi. Najważniejsze partie solowe artysty to m.in.: Zygfryd w Jeziorze łabędzim, role solowe w spektaklu Contact, żołnierzyk i taniec rosyjski w Dziadku do orzechów Giorgio Madii, podpalacz w Ziemi obiecanej Graya Veredona, Merkutio w Romeo i Julii Jerzego Makarowskiego, krasnal Gapcio w Królewnie Śnieżce Romana Pawłowskiego.

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia