ENG
A A A
 sierpień 2020 
ogłoszenia | 10

Instytut Teatralny: „C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT” – nowy cykl warsztatów online

22 maja 2020

Warsztaty

W poniedziałek 25 maja Instytut Teatralny startuje z nowym programem warsztatów online C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń  IT. W ramach cyklu 14. choreografów i choreografek poprowadzi zajęcia ze świadomości ciała i ruchu. Będą miały one formę tygodniowych bloków-tematów (trwających od maja do sierpnia); wśród nich m.in.: Pilates, GaGa, praktyki dotyku w czasach zarazy czy rozwijanie struktur mikro-improwizacji. Program adresowany jest do aktorów, tancerzy, performerów i wszystkich, którym bliskie są pojęcia ruchu i ciała.

 

Projekt C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń  IT powstawał w trudnym dla wszystkich czasie. Wspólnie z 14. choreografami i choreografkami uznaliśmy, że – choć nie możemy być blisko siebie w sali Instytutu Teatralnego – to możemy być blisko, ruszać się i rozwijać w przestrzeni online. Zależało nam na tym, aby stworzyć program, który z jednej strony będzie wspierał środowisko choreograficzno-taneczne i aktorskie – pozbawione dziś możliwości szerszego działania, pracy – a z drugiej w taki sposób opracować tematy zajęć, aby zachęcały do udziału wszystkich, których obecny „bezruch” – tylko i aż – męczy.

 

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki w godz. 10.00-12.00, na platformie Zoom. Udział jest bezpłatny (należy pobrać zaproszenia, liczba miejsc ograniczona).  

„CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW” – warsztaty online

21 maja 2020

Warsztaty

Joanna Dominika Belzyt wraz z Fundacją tanTHEO zaprasza na cykliczne spotkania w improwizacji ruchowej i symbolice ciała z elementami kontakt improwizacji. Spotkania odbywać się będą w każdą sobotę w godz. 12.00-14.00 (na platformie Zoom). Program warsztatów oparty został na metodzie Improwizacji ruchu i symboliki ciała dra Detlefa Kapperta. Cykl skierowany jest do każdego, kto pragnie potańczyć, uwolnić się od barier i ograniczeń tkwiących w ciele, kto chce poszerzyć pakiet swoich możliwości ruchowych.

 

Zgłoszenia poprzez wiadomość na adres: warsztaty.tantheo@gmail.com (w tytule: imię nazwisko C-R-P/P, w treści: jedno zdanie wyjaśnienia „dlaczego chcę wziąć udział w warsztatach”). Warsztaty są bezpłatne (liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń).

 

„Alchemia Ruchu”. Improwizacja taneczna online

18 maja 2020

Zajęcia

Alicja Miszczor zaprasza na lekcje improwizacji tanecznej online Alchemia Ruchu:

 

Wysyłasz mejla na adres alataniec@gmail.com (alchemia ruchu online)  i otrzymujesz link do zajęć online na platformie Zoom. Podczas zajęć będę do Was mówić, dawać Wam instrukcje, obserwować Was i poruszać się z Wami. Utwórz sobie profil na Zoomie, jeśli jeszcze nie masz (jest to proste). Po wejściu na lekcję koniecznie wycisz mikrofon. I włącz kamerkę. Jeśli masz z nią problem, poinformuj mnie o tym wcześniej. Zajęcia są otwarte dla wszystkich. Są możliwe tylko dzięki Waszym wpłatom na Zrzutka pl. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/9y543y. Przed zajęciami koniecznie zajrzyj na stronę aktualności Zrzutki. 

 

Zajęcia obecnie odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00. Lekcja trwa od 45 minut do godziny. Są dostępne i otwarte dla wszystkich, na poziomie open, czyli każdy uczestniczy w miarę swoich możliwości potrzeb.  

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia