ENG
A A A
 kwiecień 2021 
ogłoszenia | 10

Wiedeń/Festiwal ImPulsTanz 2021: Trwa nabór do programu choreograficznego „Atlas – Create Your Dance Trails”

16 lutego 2021

Nabór do projektu

Organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ImPulsTanz w Wiedniu modułowy program Atlas – Create Your Dance Trails skierowany jest przede wszystkim do młodych tancerzy i tancerek, którym oferuje możliwość intensywnej pracy twórczej w dynamicznym środowisku międzynarodowych artystów. Program powstał z myślą o dwóch głównych potrzebach wschodzących choreografów i choreografek: dostępu do przestrzeni studyjnej do pracy i badań oraz nowych zasobów, nabywanych w toku indywidualnych programów treningowych, organizowanych w ramach licznych, międzynarodowych produkcji tanecznych i programów wymiany artystycznej. Podobnie jak w ubiegłoroczej edycji programu, trenerem artystów i artystek biorących udział w ATLAS 2021 będzie Guy Cools. W tym roku projekt zaplanowano w dniach 14 lipca-18 sierpnia).

 

 W celu zgłoszenia swojej kandydatury, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z CV, krótkim listem motywacyjnym i zdjęciem portretowym na adres atlas@impulstanz.com.

Program stypendialny im. Piny Bausch dla tancerzy i choreografów – nabór na rok 2021

15 lutego 2021

Stypendia

Od 15 lutego do 15 marca trwa nabór do Programu stypendialnego im. Piny Bausch. Przyznanych zostanie 5 stypendiów, każde w wysokości 5 tys. euro. Czas trwania stypendium zależy od indywidualnego projektu. W tym roku program finansuje jedynie projekty oparte na współpracy online, takie jak:

- Współpraca z renomowanymi instytucjami zajmującymi się edukacją w zakresie tańca i choreografii;

- Nieodpłatna współpraca z zespołami lub choreografami;

- Pobieranie lekcji online z zakresu technik tańca z wybitnymi tancerzami i choreografami.

Ze względu na cyfrowy format programu, w 2021 roku nie obejmuje on refundacji podróży.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Polski Teatr Tańca: Pilates online z Katarzyną Rzetelską

12 lutego 2021

Zajęcia

Polski Teatr Tańca zaprasza do udziału w zajęciach z pilatesu, które w dniach 15-19 lutego na kanale Vimeo PTT poprowadzi tancerka zespołu, Katarzyna Rzetelska. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i angielskim. Koszt udziału to 14,98 zł, materiał będzie dostępny przez 48 godzin.  

 

Pilates jest jedną z form ruchu, która nie stwarza ograniczeń wieku, kondycji i możliwości ciała. Przynosi ulgę osobom spędzającym dużo czasu w pozycji siedzącej, koi napięcia nerwowe, ale także pozwala osiągnąć płynność ruchu. Pilates to doskonała, niemal uniwersalna metoda treningu wypracowana przez niemieckiego sportowca Josepha Pilatesa – stosowało ją wielu sławnych tancerzy i choreografów, wśród nich George Balanchine, Martha Graham czy Hanya Holm.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia