ENG
A A A
 lipiec 2020 
ogłoszenia | 11

Poznań/Polski Teatr Tańca: Konkurs „1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund”

4 maja 2020

Konkurs

W Międzynarodowym Dniu Tańca Polski Teatr Tańca po raz czwarty ogłosił konkurs 1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund. W ubiegłych latach trójdzielna nazwa konkursu odpowiadała kolejno trzem kategoriom prac, które można było do niego zgłaszać: w dziedzinie literatury, fotografii i filmu. W tym roku organizatorzy poszerzają kategorię 1 spojrzenie – dotychczas jedynie fotograficzną – o prace graficzne, rzeźbiarskie i malarskie. 

 

Celem tego konkursu jest tworzenie przestrzeni rejestrującej kreatywne podejście do zjawiska tańca, teatru i ruchu. Ma on charakter otwarty; można do niego zgłaszać prace wcześniej niepublikowane. 

Termin nadsyłania prac: 31 października 2020 roku 

Międzypokoleniowy Chór Ruchowy – otwarte zajęcia online

7 kwietnia 2020

Zajęcia

Od środy 8 kwietnia Strefa WolnoSłowa wraz z Teatrem Powszechnym i Stołem Powszechnym zaprasza wszystkich na cotygodniowe zajęcia w ramach Międzypokoleniowego Chóru Ruchowego – oczywiście w wersji online. Poprowadzi je tancerz, choreograf, performer i gimnastyk Łukasz Wójcicki. Ćwiczenia są tak zaplanowane, by wspólnie mogły ćwiczyć osoby w bardzo różnym wieku i o różnych możliwościach fizycznych

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę od godz. 12.00 w formie relacji na żywo na facebookowym profilu Strefy WolnoSłowej: tutaj

Instytut Grotowskiego: „Opowieści z kwarantanny” – podziel się swoją historią

6 kwietnia 2020

Nabór do projektu

Rozmawiać i dokumentować – takie zadanie w obliczu pandemii stoi przed teatrem dokumentalnym. Instytut Grotowskiego zaprasza wszystkich, by w ramach projektu Teatr na faktach (prowadzonego od 2018 roku) dzielili się swoimi historiami z czasów pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Na ich podstawie reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski stworzą spektakl dokumentalny. Jak zaznaczają organizatorzy, nieważne, czy ktoś jest na pierwszej linii frontu w szpitalu, przebywa w izolacji, chodzi codziennie do pracy czy opiekuje się dzieckiem w domu – każdy ma swoją historię do opowiedzenia.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: jtabisz@grotowski-institute.art.pl (w tytule: „Opowieści z kwarantanny”).

 

A już we wtorek, 7 kwietnia o godz. 19.00, na fanpage'u projektu Teatr na faktach  odbędzie się emisja pierwszego odcinka Dziennika czasów zarazy, prezentującego prace m.in. nad zbieranymi historiami. Odcinki będą emitowane co wtorek, do końca sezonu epidemicznego.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia