ENG
A A A
 kwiecień 2021 
ogłoszenia | 11

Instytut Grotowskiego otwiera program dokumentacji filmowej spektakli „[off].REC”

5 lutego 2021

Nabór do projektu

Mając na uwadze szczególnie trudną sytuację artystów funkcjonujących pozainstytucjonalnie, Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w programie „[off].REC”. Jego celem jest wsparcie artystów indywidualnych i teatrów niezależnych w czasie pandemii poprzez stworzenie profesjonalnej dokumentacji filmowej dzieł. Zgłoszenia przyjmowane będą na bieżąco do końca czerwca 2021 roku przez pięcioosobowy zespół merytoryczny, składający się z pracowników Instytutu i zaproszonych specjalistów. Nagrania będą realizowane od lutego do końca lipca 2021 roku w Instytucie Grotowskiego, a wybrane spektakle będą czasowo dostępne na kanałach Instytutu. Rozpatrywane będą zgłoszenia spektakli, performansów czy innych działań performatywnych z lat 2018–2021: premiery, projekty, które uzyskały ostateczny kształt sceniczny, ale z powodu pandemii nie miały swojej premiery, a także wznowienia lub nowe wersje starszych produkcji. 

Kraków: 3-miesięczny kurs tańca współczesnego i kompozycji ruchu z Alicją Miszczor

4 lutego 2021

Zajęcia

10 lutego rusza w krakowskim studio Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca kurs tańca współczesnego i kompozycji ruchu, który poprowadzi Alicja Miszczor. Kurs potrwa do 28 kwietnia. Kurs ma dwie wersje – podstawową (środy w godz. 18.00-19.20) i rozbudowaną (środy w godz. 18.00-19.20 i poniedziałki w godz. 18.45-20.00: teatr fizyczny i improwizacja taneczna). Kurs dedykowany jest osobom, które mają już optymalne doświadczenie w ruchu, tańcu, teatrze, teatrze fizycznym, a także performerom i artystom z dowolnego obszaru, w tym muzykom i plastykom, gotowym na wysiłek fizyczny. Mile widziane są też osoby, które w swojej pracy korzystają lub chcą korzystać z pracy z ciałem, w tym terapeutów i pedagogów.

 

Cena:

630 zł – kurs biały (12 spotkań)
720 zł – kurs srebrny (24 spotkania)

Instytut Teatralny: Od lutego druga edycja warsztatów online „C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń”

27 stycznia 2021

Warsztaty

8 lutego rozpocznie się druga edycja warsztatów C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń organizowanych przez Instytut Teatralny. Program warsztatów będzie różnorodny i wypełnią go ćwiczenia ze świadomości i krytycznego posługiwania się ciałem, improwizacje taneczne oraz praktyki ruchu bezwysiłkowego. Projekt adresowany jest do aktorów, tancerzy, performerów oraz wszystkich tych, którym bliskie są pojęcia ruchu i ciała. Do grona prowadzących wiosenne zajęcia – Iwony Olszowskiej, Katarzyny Pastuszak, Pawła Koniora – dołączą nowe osoby: Alicja Miszczor i Tomasz Pomersbach. Cykl potrwa do czerwca. W każdym miesiącu inny prowadzący podzieli się swoją praktyką i metodą pracy. Zajęcia odbywać się będą na platformie ZOOM w każdy poniedziałek w godz. 10.00-12.00 (Uwaga! w czerwcu w godzi. 18.00-20.00). Bezpłatne zaproszenia można pobrać ze strony www.instytut-teatralny.pl oraz za pośrednictwem serwisu www.GoOut.net.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia