ENG
A A A
 sierpień 2020 
ogłoszenia | 2

Instytut Teatralny: Nabór na rezydencję dla krytyków „V4@Theatre Nitra 2020”

6 sierpnia 2020

Rezydencja artystyczna

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza młodych krytyków teatralnych (także krytyków tańca) do nadsyłania zgłoszeń na rezydencję V4@Theatre Nitra 2020, która odbędzie się w dniach 24 września – 1 października 2020 roku w Nitrze na Słowacji. W ramach rezydencji wybrani kandydaci otrzymają możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie (i wyżywienie) oraz zwrot kosztów podróży. Tegoroczny warsztat prowadzony będzie przez wybitnego niemieckiego teoretyka teatru Stefana Tiggesa. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. oglądania i dyskutowania o spektaklach odbywających się w trakcie festiwalu, poznania wybitnych europejskich twórców teatralnych oraz wzięcia udziału w debatach z artystami i krytykami. 

 

Zgłoszenia do 11 sierpnia 2020 roku. Wypełniony formularz aplikacyjny (do pobrania na stronie Instytutu Teatralnego) oraz opis doświadczenia zawodowego (biogram) w języku angielskim należy przesłać na adres kmogilnicka@instytut-teatralny.pl.

Katowice/Akademia Muzyczna: Rekrutacja na studia taneczne z zakresu teatru tańca

5 sierpnia 2020

Edukacja

Wykładowcy/artyści Zakładu Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zapraszają na studia na kierunku taniec, specjalność: teatr tańca. Jeszcze do 13 sierpnia trwa rejestracja kandydatów, a egzaminy wstępne odbędą się 8-12 września 2020 roku. Wcześniej pedagodzy zapraszają na kilkudniowe bezpłatne warsztaty przygotowawcze (dokładna informacja pojawi się profilu FB: https://www.facebook.com/amtaniec).

 

Program tańca AM w Katowicach przeznaczony jest dla studentów natchnionych; zainspirowanych łączeniem dyscyplin i form, powiązaniami pomiędzy badaniami naukowymi i sztuką; którzy wymagają od siebie fizycznie, twórczo i intelektualnie; którzy myślą przyszłościowo; są twórczymi wykonawcami i przedsiębiorczymi duszami w ciągle zmieniającym się społeczeństwie i świecie.

 

Więcej informacji w informatorze, tel. +48 32 779 23 03, +48 32 779 23 54, +48 32 779 23 08, e-mail: rekrutacja@am.katowice.pl

Rejestracja (IRK): www.am.katowice.pl (w panelu Rekrutacja).

 

Bytom/Teatr ROZBARK: „ROZBARK_nowa perspektywa” – konkurs na koncepcję i realizację spektaklu

4 sierpnia 2020

Konkurs

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu ogłasza konkurs na koncepcję i realizację spektaklu inspirowanego historią Kopalni Węgla Kamiennego Rozbark, śląską kulturą górniczą, jej tradycjami, legendami i obyczajami.

 

Wybrana koncepcja zostanie zakwalifikowana do realizacji na scenie Teatru ROZBARK i otrzyma wsparcie produkcyjne w wysokości 15 500 zł brutto. Planowana data premiery spektaklu to 17-18 października 2020 roku. Stworzony spektakl zostanie włączony do repertuaru Teatru ROZBARK w sezonie artystycznym 2020/2021.

 

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 10 sierpnia 2020 roku.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia