ENG
A A A
 kwiecień 2021 
ogłoszenia | 7

Wrocław: Warsztaty oddechowe Jakuba Gontarskiego z metody Oxygen Advantage®

15 marca 2021

Warsztaty

Jakub Gontarski, certyfikowany instruktor metody Oxygen Advantage® zaprasza na warsztaty, które odbędą się w weekend 27-28 marca w Instytucie Grotowskiego (Studio na Grobli). Oxygen Advantage® to naukowa metoda oddechowa poprawiająca wydajność procesów fizjologicznych i biomechanicznych ciała. Jej autorem jest Patrick McKeown, światowej sławy ekspert w dziedzinie oddychania oraz autor książek, publikacji i artykułów naukowych. Jego metoda wspiera profesjonalnych sportowców, zawodników sportów walki, pasjonatów sztuk walki, tancerzy, aktorów oraz ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami rekreacji i nie tylko. 

 

Koszt: 450 zł

Zgłoszenia do 20 marca, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Otwarte warsztaty performatywne „Amareya_LAB”

10 marca 2021

Warsztaty

Katarzyna Pastuszak i Natalia Chylińska, związane z Teatrem Amareya, zapraszają od 20 marca 2021 na cykl warsztatów Amareya_LAB mających na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi narzędziami pracy twórczej charakterystycznymi dla teatru fizycznego. Uczestnicy będą wspólnie pracowali nad pogłębianiem świadomości ciała – jego energii i wewnętrznego potencjału oraz nad umiejętnością kreowania intensywnej obecności. Podczas warsztatu uczestnicy poznają m.in. narzędzia improwizacji wywodzące się z tańca butoh, teatru fizycznego i tańca współczesnego. 

 

Termin: 20-21 marca, 10-11 kwietnia w godz. 16.00-19.00

Koszt: 90 zł/1 wejście (3h); karnet na 2 wejścia 160 zł (6h) 

Liczba miejsc ograniczona, zapisy są obowiązkowe.

 

Akademia Teatralna w Pradze (DAMU): „Reżyseria teatru współtworzonego i teatru przedmiotu” – nabór na studia magisterskie

8 marca 2021

Edukacja

Trwa nabór na dwuletnie studia magisterskie w Akademii Teatralnej w Pradze (DAMU), w języku angielskim, na kierunku Reżyseria teatru współtworzonego i teatru przedmiotu („MA Degree in Directing of Devised and Object Theatre”). Studia ukierunkowane są na poznanie procesu tworzenia przedstawienia teatralnego od podstaw i ekspresję wizualną. Studenci uczą się tworzyć spektakle teatralne, z dużym naciskiem na aspekty wizualne, przestrzenne, obiektowe i medialne (low tech), a także pracować w innych obszarach związanych ze sztukami scenicznymi, takimi jak instalacje scenograficzne, spektakle dźwiękowe oraz inne rodzaje przedstawień odznaczających się silnym akcentem na dramaturgię wizualną i przestrzenną.

 

Dyrektorka kursu: MgA. Sodja Zupanc Lotker (sodja.zupanclotker@damu.cz) – dramaturżka pracująca w obszarach niezależnego teatru współtworzonego, tańca, mediów i projektów site-specific; dyrektorka artystyczna Praskiego Quadrenniale w latach 2008-2015.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 marca 2021

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia