ENG
A A A
 kwiecień 2021 
ogłoszenia - archiwum | 1

Program rezydencyjny w Komunie/Warszawa na rok 2021 – nabór zgłoszeń

4 stycznia 2021

Nabór do projektu

 Nowe produkcje performatywne i rezydencje w Komunie/Warszawa w roku 2021 skupiać się będą wokół hasła zaproponowanego przez tegorocznego kuratora cyklu, szwedzkiego artystę Markusa Öhrna: Hello darkness my old friend. Termin zgłoszeń na rezydencje upływa 10 stycznia 2021 o północy. Rezydencje są częścią całorocznego programu performatywnego realizowanego przez Komunę/Warszawa. Polegają na kilkutygodniowej pracy twórczej w przestrzeni rezydencyjnej KW w okresie marzec – wrzesień 2021. Prace podejmowane w ramach rezydencji powinny odnosić się do hasła przewodniego cyklu, a rezultaty tych działań zostaną zaprezentowane publicznie na zakończenie rezydencji oraz – o ile sytuacja pandemiczna na to pozwoli – podczas mini-festiwalu podsumowującego sezon.

 

Do nadsyłania zgłoszeń zaproszone są osoby działające w obszarze szeroko rozumianych sztuk performatywnych, które nie przekroczyły 30. roku życia w dniu ogłoszenia wyników konkursu (czyli urodzone po 15 lutego 1991).

Koszęcin: III Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów – edycja online

3 grudnia 2020

Konkurs

Choreografowie, kierownicy zespołów artystycznych, nauczyciele i tancerze! Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny wraz ze Stowarzyszeniem Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® oraz Instytutem Muzyki i Tańca serdecznie zapraszają do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów. 

 

Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Prezentacje konkursowe to choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem. Adresowany jest do wszystkich młodych twórców (17-39 lat), zarówno profesjonalistów, jak i działających w ruchu nieprofesjonalnym. W tym roku wydarzenie odbywa się w formule online. 

 

Zgłoszenia do 7 grudnia 2020 roku.

Teatr ROZBARK: Śląska Inicjatywa INTENc/sE – warsztaty taneczne online

25 listopada 2020

Warsztaty

W ramach Śląskiej Inicjatywy INTENc/sE, czyli śląskiej platformy tanecznej, Teatr ROZBARK zaprasza na warsztaty taneczne online.

 

Zajęcia odbędą się w sobotę 28 listopada:

 

- w godz. 10.00-11.30 – z Anną Piotrowską

- w godz. 12.00-13.30 – z Alexeyem Torgunakovem

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez formularz: https://tiny.pl/72dk2.

Termin rejestracji: do 27 listopada

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia