ENG
A A A
 sierpień 2020 
ogłoszenia - Nabór do projektu | 1

Dobrzyca/Polski Teatr Tańca: „Laboratoria Twórcze: Teatr w Oranżerii” – nabór do projektu

3 sierpnia 2020

Nabór do projektu

Polski Teatr Tańca zaprasza do udziału w cyklu nieodpłatnych warsztatów teatralnych organizowanych w dniach 17–22 sierpnia w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Warsztaty odbywają się w ramach projektu Laboratoria Twórcze: Teatr w Oranżerii, którego głównym założeniem jest kreatywne spotkanie artystów Polskiego Teatru Tańca z lokalną społecznością Dobrzycy i przyległych powiatów. Będą one polegać na rekonstrukcji takich zjawisk jak: obraz i dźwięk, ruch i słowo oraz gest, a w ich efekcie powstanie przedstawienie oparte na fragmentach tekstu Ferdydurke Witolda Gombrowicza. Wydarzenie zakłada 5 laboratoriów twórczych realizowanych dzień po dniu, od poniedziałku do piątku przez 6 godzin dziennie, w dwóch blokach zajęć – części wykładowej (1,5 godz.) i warsztatowej (5 godz.), zakończonych w sobotę cyklem prób i realizacją spektaklu. Na każde z laboratoriów organizatorzy zapraszają 50 osób, z czego 15 musi stanowić stałą grupę, aktywnie uczestniczącą w realizacji spektaklu będącego zwieńczenie projektu.

 

Zgłoszenia do 12 sierpnia 2020 roku na adres: sekretariat@dobrzyca-muzeum.pl. Można zgłosić chęć codziennego, aktywnego uczestnictwa we wszystkich warsztatach, łącznie z prezentacją spektaklu dnia ostatniego, podając swoje dane imienne i teleadresowe (numer telefonu, adres mailowy) lub w konkretnym bloku tematycznym.  

 

Instytut Grotowskiego: „Opowieści z kwarantanny” – podziel się swoją historią

6 kwietnia 2020

Nabór do projektu

Rozmawiać i dokumentować – takie zadanie w obliczu pandemii stoi przed teatrem dokumentalnym. Instytut Grotowskiego zaprasza wszystkich, by w ramach projektu Teatr na faktach (prowadzonego od 2018 roku) dzielili się swoimi historiami z czasów pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Na ich podstawie reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski stworzą spektakl dokumentalny. Jak zaznaczają organizatorzy, nieważne, czy ktoś jest na pierwszej linii frontu w szpitalu, przebywa w izolacji, chodzi codziennie do pracy czy opiekuje się dzieckiem w domu – każdy ma swoją historię do opowiedzenia.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: jtabisz@grotowski-institute.art.pl (w tytule: „Opowieści z kwarantanny”).

 

Na fanpage'u projektu Teatr na faktach  oglądać można kolejne odcinki Dziennika czasów zarazy, prezentującego prace m.in. nad zbieranymi historiami. Odcinki będą emitowane co wtorek, do końca sezonu epidemicznego.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia