ENG
A A A
 kwiecień 2021 
ogłoszenia - Nabór do projektu | 1

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk inauguruje program wspierania publikacji o choreografii

7 kwietnia 2021

Nabór do projektu

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk inauguruje program wspierania publikacji z zakresu współczesnej choreografii, jej historii, teorii i codziennej praktyki. Organizator zaprasza zarówno wydawców, jak i autorów tekstów oraz tłumaczy (jeśli projekt wydawniczy dotyczy przekładów  niepublikowanych wcześniej w Polsce tekstów) do składania wniosków o dofinansowanie autorskich honorariów.  W ramach programu fundacja wspierać będzie zarówno powstawanie oryginalnych polskich tekstów/artykułów o ważnych (zwłaszcza w obecnym czasie) aspektach współczesnej choreografii, jak i dofinansowywać tłumaczenia istniejących już obcojęzycznych materiałów czy fragmentów książek, które nie zostały dotąd opublikowane w Polsce. Wnioski mogą także dotyczyć tłumaczeń z języka polskiego na obcy, przy potwierdzeniu od międzynarodowego wydawcy gotowości publikacji materiału.

 

Termin naboru wniosków do programu: 4 maja 2021

 Wnioski należy przesłać na adres: aplikacje@artstationsfoundation.pl

Wiedeń/Festiwal ImPulsTanz 2021: Trwa nabór do programu choreograficznego „Atlas – Create Your Dance Trails”

16 lutego 2021

Nabór do projektu

Organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ImPulsTanz w Wiedniu modułowy program Atlas – Create Your Dance Trails skierowany jest przede wszystkim do młodych tancerzy i tancerek, którym oferuje możliwość intensywnej pracy twórczej w dynamicznym środowisku międzynarodowych artystów. Program powstał z myślą o dwóch głównych potrzebach wschodzących choreografów i choreografek: dostępu do przestrzeni studyjnej do pracy i badań oraz nowych zasobów, nabywanych w toku indywidualnych programów treningowych, organizowanych w ramach licznych, międzynarodowych produkcji tanecznych i programów wymiany artystycznej. Podobnie jak w ubiegłoroczej edycji programu, trenerem artystów i artystek biorących udział w ATLAS 2021 będzie Guy Cools. W tym roku projekt zaplanowano w dniach 14 lipca-18 sierpnia).

 

 W celu zgłoszenia swojej kandydatury, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z CV, krótkim listem motywacyjnym i zdjęciem portretowym na adres atlas@impulstanz.com.

Instytut Grotowskiego otwiera program dokumentacji filmowej spektakli „[off].REC”

5 lutego 2021

Nabór do projektu

Mając na uwadze szczególnie trudną sytuację artystów funkcjonujących pozainstytucjonalnie, Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w programie „[off].REC”. Jego celem jest wsparcie artystów indywidualnych i teatrów niezależnych w czasie pandemii poprzez stworzenie profesjonalnej dokumentacji filmowej dzieł. Zgłoszenia przyjmowane będą na bieżąco do końca czerwca 2021 roku przez pięcioosobowy zespół merytoryczny, składający się z pracowników Instytutu i zaproszonych specjalistów. Nagrania będą realizowane od lutego do końca lipca 2021 roku w Instytucie Grotowskiego, a wybrane spektakle będą czasowo dostępne na kanałach Instytutu. Rozpatrywane będą zgłoszenia spektakli, performansów czy innych działań performatywnych z lat 2018–2021: premiery, projekty, które uzyskały ostateczny kształt sceniczny, ale z powodu pandemii nie miały swojej premiery, a także wznowienia lub nowe wersje starszych produkcji. 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia