ENG
A A A
 maj 2021 
na zdj. Iwona Olszowska, fot. Maciej Zakrzewski

Warszawa: Po_łączenie – warsztat tańca współczesnego oparty na metodzie BMC z Iwoną Olszowską

15 stycznia 2019

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na bezpłatny warsztat z Iwoną Olszowską. Będzie to warsztat z tańca współczesnego oparty na metodzie Body-Mind Centering ®. Poziom open – zaproszeni są zarówno zawodowi tancerze, jak i amatorzy.

 

Termin: 28-31 stycznia 2019

Cena: Wstęp wolny, obowiązują zapisy

Miejsce: Centrum Sztuki Tańća w Warszawie/Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Ważne: Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Kontakt: warsztaty@centrumsztukitanca.eu

 

LINK DO ZAPISÓW

 

Iwona Olszowska w skrócie o warsztatach:

 

Warstwy ciała…Połączenie….
Połączenia na poziomie ciała…
Połączenie z ziemią grounding..
Połączenie z przestrzenią kinestetycznie
Skóra. Powięzi. Zmysły.
Dotyk. Oddech. Komórki.
Granice…Wsparcie…Prowadzenie…
Zaufanie…Równowaga…Słuchanie…
Dialogowanie…Improwizacja

 

Warsztaty będą eksploracją połączeń występujących pomiędzy różnymi warstwami ciała. Uczestnicy będą na nowo odkrywać powiązania swojego ruchu z przestrzenią i ziemią. Zbadają, w jaki sposób jesteśmy połączeni z przestrzenią kinestetyczną poprzez narząd skóry, powięzi i zmysły. Zgłębią możliwości, jakie wnosi do ciała siła uziemienia (grounding). W tym celu posłużą się narzędziami anatomii doświadczalnej i techniki Body-Mind Centering®. Będą eksplorować sposoby komunikacji poprzez ciało, skupią się na oddychaniu komórkowym i uwrażliwianiu zmysłu dotyku. Pozwoli to stopniowo budować zaufanie, wzajemne wsparcie, ciągłe poszukiwanie równowagi, głębokie słuchanie, dialogowanie i nieustanne otwieranie się na poszerzające się granice w praktyce improwizacyjnej.

 

Iwona Olszowska

Tancerka, improwizatorka, choreografka i nauczycielka tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body-Mind Centering®; założycielka i dyrektor artystyczna Experimental Dance Studio EST w Krakowie. Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na festiwalu improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy między innymi w Hurtowni Ruchu, na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Łodzi.

 

Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milan Kozanek, Rey Chunk, Eckhard Muller, Yaniv Mintzer, Benno Voorham, Steve Bats, Joerg Hassman, Adrian Russi and Nancy Stark Smith. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.

Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Ostatnio współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również współpracowała nad projektami improwizacyjny z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz i Pawłem Koniorem.

 

———————————-

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu 2016 i 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telwizji, Sekcja Tańca i Baletu

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

05-077 Warszawa

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

 

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia