ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. archiwum, materiały organizatora

Warszawa/Warsaw Dance Department: „Partytura. Intensywna praktyka 3D z Michaelem Getmanem” – warsztaty

10 kwietnia 2019

Warsztaty

W sobotę 27 kwietnia Stowarzyszenie Format Zero zaprasza do Warsaw Dance Department na warsztat Michaela Getmana Partyturaintensywna praktyka 3D. Będą to wariacje na temat osobistego podejścia do choreografii, kompozycji, tworzenia własnej partytury, tekstury i treści indywidualnej myśli, twórczego ducha, nieustannego cyklu poznawania i rozumienia.

 

O warsztatach:

Choreograf Michael Getman tworzy własną partyturę, która jest jego osobistą odpowiedzią na prace innych artystów. Michael zachowuje ich najbardziej charakterystyczne cechy i wyraża swoje refleksje w języku choreografii. Ten język może być kompozycją symboli, słów, wyrażeń, paragrafów a nawet całych tomów. Praca poświęcona solowej kompozycji będzie skoncentrowana na tym, aby uczestnik warsztatów sam stworzył krótki i chwytliwy kawałek tańca. Warsztaty charakteryzuje bardzo personalne podejście do propozycji własnych i kreatywna wymiana w grupie; kompozycja, ruch i język ciała, praktyki twórcze, własna partytura i kolektywna dynamika. Są artykulacją odkryć w strukturze i fizyczności, które mogą pochodzić z mowy, tańca, teatru, dźwięku i odniesień wizualnych. Koncentrując się na wyłaniających się jakościach chwili obecnej, jej elementy składają się i rozkładają, konteksty i składniki zmieniają się, obejmując, integrując, odkrywając i komunikując w nieustannym procesie transformacji. Wielość zadań, konfrontacja, świadomość przestrzeni, korelacje pomiędzy myślą i ruchem, dźwiękiem i akcją umożliwiają umiejętną grę i zabawę ze spontanicznymi i werbalnymi wynikami, które składają się na partyturę i rozwój fizycznego języka. Jak komunikować myśl, ideę, obraz? Jak dzielić się wyobrażeniami podczas współdziałania? Jak to jest patrzeć, obserwować, słuchać, uczyć się patrzeć za pomocą słuchu i widzieć używając oczu? Warsztaty będą okazją, by podejmować decyzje i tworzyć nowe formy bycia, tańczenia, doświadczania, dzielenia się.

 

Michael Getman – izraelski tancerz, choreograf i pedagog tańca urodzony w Izraelu w 1978 roku. Tańczył w Batsheva Dance Company, pracując z Ohadem Naharinem (Izrael), w The Pretty Ugly Dance Company pracował z Amandą Miller (Niemcy) i w Staatstheatre Saarbrücken z Marguerite Donlon (Niemcy). Od 2005 roku pracuje w Izraelu jako niezależny choreograf. Równolegle bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych odbywających się na całym świecie oraz prowadzi warsztaty tańca i improwizacji dla profesjonalnych tancerzy, tancerzy-amatorów, a także dla studentów sztuk wizualnych. Wykłada m.in. w takich instytucjach, jak: Jerusalem Academy of Music & Dance, Wyższa Szkoła Tel Aviv Kibbutzim, Maslool – Professional Dance Program Tel Aviv, Artez University of the Arts Holland, Codarts University of the Arts Holland, Western Australian Academy of Performing Arts, Adelaide College of the Arts. Jako niezależny choreograf realizował złożone i różnorodne choreografie na zlecenie takich ośrodków, jak: International Exposure Festival w Suzanne Dellal Centre – Tel Awiw, The Israel Museum – Jerozolima, Korzo Theatre – Holland Dance Festival, Teatr Nowy – Warszawa, Theatre Reutlingen – Die Tonne, Laupen, Theatre National de Chaillot – Paryż, White Box – Nowy Jork, Open Look Festival – St. Petersburg, Graz Opera – Austria, Dance Springboard – Montreal, Festival Lake City – Seul, La Rival Theatre – Sztokholm, i in. Jego choreografie prezentowane były również w ramach najważniejszych festiwali tanecznych, m.in. Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Holland Dance Festival (Haga), Open Look Festival (St. Petersburg), Terni Festival (Terni, Włochy) i wielu innych. W 2006 roku otrzymał stypendium American Israel Cultural Foundation dla obiecujących młodych choreografów. Zdobył także nagrodę specjalną na Festiwalu Miniatur Choreograficznych (Festival of Choreographic Miniatures) w Belgradzie (Serbia) w 2009 roku i drugą nagrodę za solo M-Fiction i pierwszą – za wybitne wykonanie na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym – The Copenhagen International Choreography Competition (CICC) – w Kopenhadze (Dania) w 2008 roku. W roku 2014 został zaproszony do Lublina na rezydencję w ramach Maat Festival Israel Now! www.michaelgetman.com 

 

Zgłoszenia: tutaj

Termin: 27 kwietnia, godz. 11.00-17.00

Miejsce: Warsaw Dance Department, PKiN, Plac Defilad 1

Organizator: Stowarzyszenie Format Zero

Koszt: 100 zł

Członkowie BKDS TANIEC 100 zł Stowarzyszenie Format Zero 90 2490 0005 0000 4500 1032 9161

Tytułem: MG, imię i nazwisko (uczestnika)

Kontakt i zapisy: joanna.formatzero@gmail.com, +48 730 622 328 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia