ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. Greta's Pilates, materiały organizatora

Łódź/Akademia Muzyczna: Nowe studia – kierunek: sztuki sceniczne, specjalizacja: somatyka w tańcu i terapii

6 maja 2019

Edukacja

W Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi trwa rekrutacja na studia na kierunku sztuki sceniczne – w tym na nowe, stacjonarne studia II stopnia o specjalizacji somatyka w tańcu i terapii. Ten dwuletni program przeznaczony jest dla osób zainteresowanych terapeutycznym aspektem pracy z ciałem i ruchem – instruktorów tańca, choreografów, fizjoterapeutów, psychologów, którzy mają dyplom ukończenia studiów I stopnia.

 

O programie studiów:

Podczas kształcenia na kierunku sztuki sceniczne o specjalizacji somatyka w tańcu i terapii studenci poznają ruchowe techniki terapeutyczne i relaksacyjne – jak np. Technika Aleksandra, rytmikoterapia, metoda Feldenkraisa, terapia integracji sensorycznej, pilates, kontakt improwizacja* czy psychologia zorientowana na proces. Wiedza, którą zdobywają, pozwala na wykorzystanie relacji między teoretycznymi i praktycznymi aspektami rozwoju psychomotorycznego w pracy twórczej. Studenci zyskują jednocześnie umiejętność improwizowania oraz realizowania prac artystycznych.

 

Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów II stopnia w zakresie terapii tańcem. Zdobyte kwalifikacje przygotowują ich do pracy w zakresie animacji tanecznej (ze szczególnym uwzględnieniem celów rehabilitacyjnych i profilaktycznych w działaniach przez sztukę), a także profilaktyki, wspomagania leczenia,  rehabilitacji z wykorzystaniem tańca w różnych formach.

 

Egzamin na studia obejmuje badanie predyspozycji choreograficznych – kandydaci komponują etiudę na zadany temat – a także badanie predyspozycji ruchowych i obserwacji ruchu – w formie lekcji grupowej prowadzonej przez członka komisji egzaminacyjnej. Ostatnim etapem egzaminu jest rozmowa kwalifikacyjna na temat motywacji odnośnie do kontynuacji studiów, ukierunkowania zainteresowań specjalistycznych, oczekiwań związanych z wybraną przez kandydata specjalizacją oraz jego planów zawodowych.

 

Termin składania dokumentów: 31 maja 2019 roku

Szczegóły dotyczące rekrutacji: tutaj  

Więcej informacji na stronie uczelni: www.amuz.lodz.pl

 

* pisownia zgodna z treścią ogłoszenia przygotowaną przez AM w Łodzi

 

 AM Łódź_logo (oryginał)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia