ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Gruzja: AqTushetii – nabór do programu miesięcznej rezydencji artystycznej

15 maja 2019

Rezydencja artystyczna

Do 30 maja trwa nabór do programu miesięcznej rezydencji artystycznej w gruzińskim ośrodku AqTushetii, położonym w górach Kaukaz. To program połączony z festiwalem – promujący sztukę, kulturę, historię i tradycje gruzińskiego regionu Tuszetii, a jednocześnie skupiający twórców z całego świata, umożliwiający im wspólną pracę, sieciowane i dzielenie się wiedzą.

 

Program AqTushetii skierowany jest do reprezentantów wszystkich dyscyplin sztuki i nauki. Każdego lata AqTushetii gości rezydentów z różnych obszarów: artystów wizualnych i dźwiękowych, muzyków, tancerzy, filozofów, pisarzy, antropologów, wykładowców akademickich, etc. W tym roku budynek będzie otwarty dla rezydentów od 1 lipca do 15 października.

 

W AquTshetii artyści mają zapewnione:

dwa studia artystyczne, zadaszone przestrzenie robocze na otwartym powietrzu, pracownie artystyczne, ciemnię fotograficzną, koło garncarskie, piec do wypalania typu raku, piec opalany drewnem, scenę na otwartym powietrzu, profesjonalny systemu nagłośnieniowy, ekran i projektor, przestrzeń galeryjną, bibliotekę płyt winylowych z muzyką gruzińską, odtwarzacz kaset magnetofonowych, nagrywarkę płyt CDR, drukarkę, studio nagrań (zaopatrzone w mikrofony, keyboard, zestaw perkusyjny, mikser, tradycyjne gruzińskie instrumenty muzyczne, perkusjonalia).

 

Podczas rezydencji, każdy z rezydentów jest zobowiązany do zrobienia otwartej prezentacji, wystawy lub warsztatu, przedstawiającej tematy, nad którymi aktualnie pracuje lub/i które bada. Wybrani artyści wizualni, performerzy i muzycy będę mieli również okazję wystąpić na żywo lub zaprezentować swoją wystawę w partnerskich ośrodkach w Tibilisi.

 

Koszt rezydencji: 550 euro; kwota obejmuje:

- transport na trasie Tbilisi–Omalo–Tbilisi;

- zakwaterowanie na 30 nocy (w pokojach wieloosobowych);

- wyżywienie na 30 dni: lekkie śniadanie oraz duży obiad i kolacja;

- dostęp do wszystkich przestrzeni i udogodnień oraz możliwość udziału w odbywających się w ośrodku wydarzeniach artystycznych, warsztatach i wykładach.

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia na rezydencję powinny zawierać portfolio i/lub linki do prac artystycznych oraz wyszczególnione terminy, w których artysta chciałby odbyć rezydencję (w okresie od 1 lipca do 15 października 2019). Organizatorzy proszą również o dołączenie krótkiego listu motywacyjnego opisującego projekt, nad którym dany artysta planuje pracować podczas rezydencji w Omalo.

 

Zgłoszenie z załącznikami należy wysłać do 30 maja na adres: aqtushetii@gmail.com.

W razie jakichkolwiek pytań organizatorzy proszą o kontakt na podany adres e-mail.

 

Uwaga: istnieje możliwość krótszego lub dłuższego niż 30 dni pobytu rezydencyjnego. Organizatorzy sugerują jednak, aby rezydencja nie trwała krócej niż 2 tygodnie. W przypadku zmiany długości pobytu, ceny zostaną odpowiednio dostosowane.

 

Dodatkowo, aplikujący na rezydencję proszeni są o wskazanie, czy chcieliby wziąć udział w nadchodzących warsztatach:

- warsztat mistrzowski z tkania dywanów typowych dla regionu Tuszetii (15-29 lipiec);

- warsztat czarno-białej fotografii analogowej (2-11 sierpień);

- kurs z zakresu produkcji muzyki elektronicznej i eksperymentalnej music production course (12-20 lipiec);

- możliwość wynajmu i korzystania z w pełni wyposażonego studio nagrań znajdującego się w ośrodku (studio dostępne przez całe lato).

 

Więcej informacji: http://www.aqtushetii.com/ i na FB

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia