ENG
A A A
 lipiec 2020 

Wrocław/XIII Mandala 2019: Warsztaty

12 czerwca 2019

Warsztaty

Centrum Inicjatyw Artystycznych w ramach XIII edycji Mandala Performance Festival zaprasza 19 i 20 czerwca na warsztaty, które poprowadzą Izabela Orzełowska, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann (pierwszego dnia festiwalu) oraz Sławek Bendrat, Mark Christoph Klee i Tomasz Pomersbach (drugiego dnia). Główną ideą tegorocznej edycji festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performansu. Wstęp bezpłatny.

  

Zapisy: atutysztuki@gmail.com

Miejsce:  ul. Orzechowa 61, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Państwowy Instytut Badawczy, Wrocław

 

***

O festiwalu:  

Tematyka artystycznych propozycji XIII edycji festiwalu obraca się wokół poszukiwania wolności i autentyczności we współczesnym świecie, refleksji nad ciałem, którego kodem staje się przynależność do danej kultury, badania zasad relacji osób i przestrzeni, problemu obcego poruszającego się w strukturach społecznych, jego dążeń, pragnień i przeżyć, postrzegania upływu czasu, który naznacza ciało.

 

Różnorodny program tegorocznej edycji Mandala Performance Festival umożliwia uczestnikom zdobycie nowych zdolności i wiedzy (dzięki warsztatom, działaniom twórczym, pokazom performansów i spektakli tanecznych). Zaproszeni goście zaprezentują autorskie metody pracy z ciałem. W formule Mandali dominuje zainteresowanie procesem twórczym i jego związkiem z przemianami współczesności. Podejmuje się tu także temat przyszłości i rozwoju tańca i performansu w relacji z innymi dziedzinami sztuki. Założeniem programu wydarzenia jest wspieranie sztuki tanecznej rozumianej jako forma, projekt, propozycja. W taki sposób pielęgnuje się klimat twórczego myślenia i rozwoju. 

 

Kurator festiwalu: Adam Kamiński

Współpraca: Ewa Staroń, Małgorzata Gietler

 

www. mandalaperformance.blogspot.com

 

Program współfinansowany przez Miasto Wrocław, oraz  Kultur Stadt Bern, Swisslos Kultur Kanton Bern, Ernst Göhner Stiftung, Migros Kulturprozent, Burgergemeinde Bern, Bürgi Willert Stiftung

 

 

Mandala_logo_1 (miniaturka)  Mandala_logo_2 (miniaturka)   Mandala_logo_3 (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia