ENG
A A A
 marzec 2021 
fot. materiały organizatora

Warszawa: Warszawski trening Axis Syllabus

31 lipca 2019

Warsztaty

Andrzej Woźniak zaprasza na rozpoczynający się jesienią systematyczny trening Axis Syllabus. Axis Syllabus (AS) to praktyka ruchowa, która zakłada interdyscyplinarne podejście do ludzkiego ciała, uczy ruchu ergonomicznego, respektującego strukturę organizmu. 

 

Andrzej Woźniak o treningu:

Pomysł tego programu zrodził się z potrzeby przywiezienia do Polski interesujących i głębokich praktyk ruchowych. Uważam Axis Syllabus za taką właśnie praktykę. Jest to interdyscyplinarne, w pewnym stopniu teoretyczne, ale przede wszystkim doświadczalne podejście do ludzkiego ciała w ruchu. Uczy jak przemieszczać się ergonomicznie i z szacunkiem dla organizmu. AS potrafi być też bardzo przyjemny dla oka.

 

Trening obejmuje 7 weekendowych modułów, które odbędą się od października 2019 roku do maja 2020 roku. Zajęcia będą prowadzone przez certyfikowanych pedagogów Axis Syllabus.

 

Trening stanowi całość, więc pierwszeństwo udziału będą miały osoby zdecydowane na wszystkie moduły. Udział w pojedynczych warsztatach będzie możliwy jedynie w razie niezebrania się pełnej grupy, czyli 30 osób. Trening będzie tłumaczony z języka angielskiego na polski.

 

Harmonogram:

 

4-6 października 2019 roku – Frey Faust: "Butterflies and Zebras" Axis Syllabus Alignment Fundamentals 

 

15-17 listopada 2019 roku – Francesca Pedulla: Time Curves. Negotiations between internal and external rhythms – Collectivity 

 

13-15 grudnia 2019 roku – Baris Mihci: "Less is more" – force economy and coordination 

 

10-12 stycznia 2020 roku – Diana Thielen: Getting hip – from overwhelmed to inspired: how an inquiry of the pelvic girdle, hip joint, SI-joint functions and pelvic floors unlocks our movement potential 

 

28 lutego – 1 marca 2020 roku – Antoine Ragot: Mixed Movement Arts "From constraints led practices to Dancing"

 

18-19 kwietnia 2020 roku – self-practice weekend with no teacher

 

8-10 maja 2020 roku – Kira Kirsch: Move me tender – the alchemy of sequencing

 

Miejsce: Warsztatownia Tańca, ul. Marymoncka 34, Warszawa 

Informacje i zgłoszenia: ej.posluchaj@gmail.com, FB

Cena: przy wpłacie zaliczki do 15 sierpnia – 1900 zł, po 15 sierpnia – 2200 zł (udział w pojedynczych warsztatach możliwy w przypadku niezebrania się grupy 30 stałych uczestników; koszt pojedynczych warsztatów – 450 zł)

 

***

Axis Syllabus (AS) to interdyscyplinarny system analizy i badań ruchu opracowany przez Frey’a Fausta pod koniec lat 90. XX wieku. Opiera się na wykorzystaniu stosowanych nauk ścisłych w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii i fizyki, a także elementów socjologii i psychologii kognitywnej. Jego głównym założeniem jest zrozumienie struktury ciała, którą człowiek dziedziczy przez tysiące lat ewolucji i współpraca z nią.

 

Więcej o AS: http://axissyllabus.org/axis-syllabus

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia