ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. archiwum Teatru ROZBARK

Bytom/Teatr ROZBARK: Nabór do programu „Młodzi na scenę”

26 lipca 2019

Rezydencja artystyczna

Teatr ROZBARK ogłasza nabór do II edycji programu rezydencyjnego Młodzi na scenę. Do 31 lipca twórcy teatru tańca i ruchu, którzy nie ukończyli 35. lat, mogą zgłaszać swoje projekty spektakli; wybrane dwa otrzymają wsparcie finansowe, organizacyjne, administracyjne oraz techniczne i będą miały swoją premierę. 

 

Uwaga: Do programu mogą być zgłaszane wyłącznie spektakle, które dotychczas nie miały swojej publicznej prezentacji (nie były pokazywane również jako work in progress). 

 

O programie:

Program rezydencyjny Młodzi na scenę ma na celu wsparcie twórców szeroko rozumianego teatru tańca i ruchu w przygotowaniu premierowego spektaklu. Przeznaczony jest dla artystów indywidualnych, którzy nie ukończyli 35. roku życia oraz dla zespołów bez stałego dostępu do sceny (w przypadku zespołów przynajmniej połowa twórców musi być poniżej 35. roku życia). Teatr ROZBARK jest współproducentem spektakli, które powstaną w ramach programu.

 

W trakcie pierwszej edycji programu organizatorzy spośród 27 zgłoszeń wybrali 2 propozycje: spektakl smell.me.ordinary piece Company HAA & ODD, którego premiera odbyła się 18 maja 2019 roku, oraz Manhattan Dominiki Wiak i Danieli Komędery-Miśkiewicz z premierą zaplanowaną na 1 września br.

 

Druga edycja, jak zaznacza Teatr ROZBARK, odbywa się przy zwiększonym budżecie.

 

Organizatorzy oferują:

- możliwość korzystania z jednego ze studiów Teatru przez dwa tygodnie,

- możliwość korzystania ze sceny Teatru ROZBARK wraz z obsługą techniczną przez tydzień,

- wsparcie promocyjne, organizacyjne i techniczne w przygotowaniu premiery,

- dofinansowanie premiery w wysokości 16 000 zł brutto; wsparcie nie będzie przekazywane w formie dotacji, a poprzez pokrycie części kosztów produkcji przez Teatr ROZBARK (honoraria, promocja, wypożyczenie sprzętu itp.),

- dodatkowo 1 000 zł brutto na scenografię,

- dodatkowo 1 000 zł brutto na kostiumy.

 

Zgłoszenia:

Aplikacja (osobne pliki w formatach: doc, odt lub pdf) musi zawierać:

- zwięzły opis spektaklu i artysty/zespołu (do 3500 znaków),

- formularz aplikacyjny (do pobrania tutaj),

- kosztorys spektaklu z uwzględnieniem dofinansowania oferowanego przez Teatr ROZBARK.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy komisyjnie wybiorą dwa. Preferowane będą propozycje z co najmniej trzyosobową obsadą. O wynikach wszyscy aplikujący zostaną powiadomieni drogą elektroniczną, pojawią się też na stronie internetowej Teatru www.teatrrozbark.pl i fanpejdżu teatralnym.

 

Ważne terminy:

- aplikacje wysyłać należy na adres: organizacja@teatrrozbark.pl do 31 lipca 2019 roku do godz. 23:59,

- ogłoszenie wyników: nie później niż 8 sierpnia 2019 roku,

- pierwsza rezydencja: praca studyjna: 14-27 października 2019 roku, praca na scenie: 28 października – 2 listopada, premiera: 3 listopada 2019 roku,

- druga rezydencja: praca studyjna: 18 listopada – 1 grudnia 2019 roku, praca na scenie: 2 – 7 grudnia 2019 roku, premiera: 8 grudnia 2019 roku.

Terminy te są stałe i nie ulegną zmianom.

 

Więcej informacji: www.teatrrozbark.pl

 

Drugą edycję programu Młodzi na scenę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia