ENG
A A A
 sierpień 2020 
Polska Platforma Tańca 2019

Polska Platforma Tańca 2019: Nabór na warsztaty krytyki tańca „Pisz dobrze o tańcu”

29 lipca 2019

Warsztaty

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w warsztatach krytyki tańca Pisz dobrze o tańcu, które odbędą się w ramach finału Polskiej Platformy Tańca (5-8 września 2019 roku) w Gdańsku. Spotkania zaplanowane są w dniach 6-8 września (piątek–niedziela).

 

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych tańcem, sztukami performatywnymi i wizualnymi, które chciałyby spróbować swoich sił w pisaniu o tańcu. Mile widziani będą:

 

- studenci kierunków humanistycznych lub innych,

- początkujący autorzy tekstów o szeroko pojętej kulturze,

- wszyscy, którzy chcą pisać, ale jeszcze się odważyli.

 

Wcześniejszy dorobek nie jest wymagany.

 

Warsztaty poprowadzą redaktorki portalu taniecPOLSKA.pl, Julia Hoczyk, Anna Opolska i Adela Prochyra. Podejście prowadzących będzie wynikało z ich doświadczeń, uwzględniających aspekty analityczne, dziennikarskie i redaktorskie w pisaniu o tańcu.

 

Celem kameralnych spotkań będzie zapoznanie uczestników z różnymi ujęciami tańca współczesnego, a także przekazanie podstawowej wiedzy niezbędnej do opisu współczesnych zjawisk z tego obszaru.

 

Podczas zajęć skupimy się na rozmowie o spektaklach prezentowanych w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019, próbie ich wspólnej analizy, jak również przeczytamy wybrane teksty o oglądanych przedstawieniach. Napiszemy też próbne krótkie teksty, które następnie omówimy.

 

Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników będzie miał za zadanie napisanie tekstu o jednym z oglądanych w ramach PPT 2019 spektakli. Opiekę redaktorską nad piszącymi i ich tekstami obejmą prowadzące. Wybrane teksty zostaną opublikowane na portalu taniecPOLSKA.pl, a ich autorzy będą mieli szansę nawiązania dalszej współpracy z portalem.

 

Harmonogram warsztatów:

 

6 września, piątek, w godz. 13.00-15.00

prowadząca: Julia Hoczyk

 

7 września, sobota, w godz. 10.00-12.00

prowadząca: Adela Prochyra

 

8 września, niedziela, w godz. 10.00-12.00

prowadząca: Anna Opolska

 

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom wstęp na wszystkie spektakle w ramach Polskiej Platformy Tańca 2019 oraz zakwaterowanie.

 

Maksymalna liczba uczestników: 10 osób

 

Zgłoszenia należy nadsyłać do 22 sierpnia 2019 roku do godz. 17.00 na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl.

 

W zgłoszeniu prosimy o załączenie swojego krótkiego biogramu oraz listu motywującego udział w projekcie.

 

Informacje o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na warsztaty przekażemy zainteresowanym do 26 sierpnia 2019 roku drogą mailową.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia