ENG
A A A
 lipiec 2020 

Lublin/XVII „Kontestacje”: Warsztaty – prowadzenie: My Persony, Sam Alty, Alicja Miszczor, Cinema Disco

18 października 2019

Warsztaty

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza na warsztaty, które odbędą się w dniach 18-20 października, w ramach XVII Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Warsztaty poprowadzą: teatr improwizacji ruchowej i symboliki ciała My Persony, Samuel Alty, Alicja Miszczor oraz trio komediowo-muzyczne Cinema Disco. 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: kontestacje.impro@gmail.com (w tytule nazwa warsztatu oraz imię i nazwisko uczestnika)

 

O warsztatach:

 

18 października (piątek) godz. 18.45-20.15: Warsztaty Ciało-Ruch-Przepływ; prowadzenie: My Persony

 

19 i 20 października (sobota, niedziela) godz. 10.00-14.00: Warsztaty Impro muzyczno-wokalne, prowadzenie: Samuel Alty (Nowa Zelandia/Wrocław)

 

19 i 20 października (sobota, niedziela) godz. 14.15-16.15 Warsztaty Impro taneczne, prowadzenie: Alicja Miszczor

 

19 i 20 października (sobota, niedziela) godz. 16.30-18.30 Warsztaty Impro teatralne, prowadzenie: Cinema Disco

 

Prowadzący:

 

Alicja Miszczor – ur. w 1982 roku aktorka ruchu, instruktorka techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i teatru tańca. Twórczyni metody InterArt Dance, gdzie łączy różne dziedziny sztuki. Stypendystka rocznej Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Dyplomowana instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ dr Detlef Kappert; kurs choreoterapii). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka w EST u Iwony Olszowskiej. Od roku 2013 do 2015 współpracowała z teatrem Barakah w Krakowie (OBSZAR TAŃCA), gdzie tańczyła w wielu spektaklach oraz tworzyła własne. Współtwórczyni video tańca. Współpracuje z fundacją Kreissau, prowadząc grupy inkluzywne.

https://vimeo.com/75690716

https://vimeo.com/174398916

 

My Persony – teatr improwizacji ruchowej i symboliki ciała. W swoich poszukiwaniach twórczych zespół bazuje głównie na improwizacji taneczno-ruchowej-wokalnej i symbolice ciała. Wykorzystuje i łączy takie sztuki performatywne jak: ruch-taniec, teatr, śpiew, muzykę, plastykę, fotografię.

 

Cinema Disco – Maciej Kaczyński, Grzegorz Uzdański i (gościnnie) Norbert Bajan – doświadczeni komicy i muzycy na co dzień związani z warszawskim Resortem Komedii. Improwizacji uczyli się w Chicago (teatry Annoyance i iO) oraz w Szkole Impro. Grzesiek śpiewa w zespole Ryby, Maciek w zespole Extra. Wspólnie występują też w grupie The Musicals.Grają musicale improwizowane – czyli improwizowane spektakle komediowe z muzyką i piosenkami tworzonymi na żywo; każdy inny i niepowtarzalny. W całej Polsce prowadzą warsztaty z piosenek improwizowanych.

 

Samuel Alty (Nowa Zelandia/Wrocław) – muzyk, wokalista, performer i aktor, nauczyciel i animator. Tańczył między innymi w Royal Opera House, koncertował z Giffords Circus. Występował z zespołem Pieśń Kozła.

http://samuelalty.com/workshops/ 

 

***

 

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” to cykliczna impreza organizowana przez studentów zrzeszonych przy Akademickim Centrum Kultury UMCS. Gromadzi ona nie tylko teatralne środowisko studenckie, ale także mieszkańców Lublina. Myślą przewodnią festiwalu jest szeroko rozumiana kontestacja rzeczywistości; nawiązuje on do tradycji ruchu teatralnego w „Chatce Żaka” z przełomu lat 70./80. oraz festiwalu „Studencka Wiosna Teatralna”.

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia