ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. Thomas Lenden, materiały organizatora. “The B-side” by Rodrigo Batista | DAS Theatre Master Presentations 2019 – “hiding in plain sight”

Akademia Sztuk Pięknych w Amsterdamie: Nabór na studia magisterskie „DAS Theatre” i „DAS Choreography” (2020-2022)

21 października 2019

Edukacja

W Akademii Sztuk Pięknych w Amsterdamie trwa nabór do programów DAS Choreography oraz DAS Theatre. Dwuletni program DAS Choreography (dawniej znany jako Amsterdam Master of Choreography) przeznaczony jest dla profesjonalnych artystów, którzy szukają możliwości pogłębienia refleksji oraz rozwinięcia swoich umiejętności badawczych. Program studiów DAS Theatre to propozycja dla tych, którzy planują karierę teatralną lub kuratorską. Program ma charakter kreatywnego laboratorium sztuk widowiskowych dla profesjonalistów z całego świata.

 

O programach:

 

Program DAS Choreography składa się z czterech seminariów odbywanych każdego roku w Amsterdamie, a także zindywidualizowanego mentoringu, umożliwiającego intensywny i trwały dialog na temat prowadzonej przez słuchaczy praktyki artystycznej. Studenci otrzymują wysokiej jakości informację zwrotną, biorą udział w dyskusjach, a wśród ich zadań są wspólne lektury, prace pisemne i praktyka choreograficzna. Program pozwala na uporządkowanie otaczającego chaosu, skupienie się na zawężonej problematyce oraz działanie w warunkach sprzyjających rozwojowi sztuki.

 

Program DAS Theatre stwarzając warunki do badań i pracy twórczej, daje artystom i kuratorom możliwość redefinicji pojęć związanych ze sztuką, a nawet radykalnej zmiany myślenia o jej formach, estetykach, praktykach i podejściu etycznym artysty i kuratora. Tym samym, DAS Theatre poszerza rozumienie tego, czym jest teatr, wyobrażając sobie jednocześnie, czym mogłyby być teatr(y) przyszłości. Zindywidualizowany tryb nauczania w DAS Theatre pozwala studentom na głębokie zanurzenie we wspólnocie rówieśników, wykładowców i mentorów oraz włączenie się w sieć międzynarodowych kontaktów wypracowanych przez DAS. 

Program DAS Theatre obejmuje szeroki zakres praktyk, które określamy ogólnym terminem „teatr”. W ramach programu studenci mają okazję w praktyce poznać różne estetyki, narzędzia i metody twórcze oraz gatunki dramaturgicznych. W programie uczestniczą artyści (reżyserzy, twórcy spektakli, performerzy, dramaturdzy) oraz kuratorzy, którzy dążą do poszerzenia granic swoich wyjściowych dziedzin.

 

DAS Choreography oraz DAS Theatre są częścią DAS Graduate School, utworzonej w 2016 roku w Akademii Sztuki Pięknych w Amsterdamie. Program skupia studentów studiów magisterskich, doktoranckich, a także uczestników programów badawczych pod jednym dachem. Na DAS Graduate School, oprócz programów DAS Theater (wcześniej funkcjonujący pod nazwą DasArts – program studiów studia MA w zakresie teatru) i DAS Choreography, składają się jeszcze programy DAS Creative Production i DAS Research. Zgromadzone w jednym budynku cztery programy edukacyjne DAS łączą siły, by inwestować w dalszy rozwój edukacji i badań w Amsterdamie, jak i w perspektywie międzynarodowej. Studium mieści się w odnowionym budynku, którego centrum przekształcono w otwarte forum spotkań i dyskusji dotyczących sztuki, nauki, edukacji oraz inicjatyw społecznych. 

 

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do obu programów upływa 14 listopada 2019 roku.

 

Dodatkowe informacje:

 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w jednej z imprez publicznych w ciągu roku, które pozwalają przekonać się, czym są studia w DAS Graduate School. Podczas tych wydarzeń istnieje możliwość porozmawiania z obecnymi studentami, absolwentami i pracownikami oraz zadawania pytań dotyczących programu nauczania i procedury rekrutacyjnej. 

 

Kontakt i informacje dotyczące DAS Choreography:

Jeroen Fabius 

DAS Graduate School

Overhoeksplein 2 / 2nd floor

1031 KS Amsterdam

tel. +31 (0)20 527 7666

e-mail: daschoreography@ahk.nl

www.dasgraduateschool.nl

 

Kontakt i informacje dotyczące DAS Theatre:

John Meijerink

DAS Graduate School

tel. +31 (0)205277668

e-mail: john.meijerink@ahk.nl, dastheatre@ahk.nl

 

Dodatkowe informacje o programie, wnioskach i procedurze rekrutacyjnej można uzyskać na stronach DAS Theatre oraz DAS Choreography.

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia