ENG
A A A
 maj 2021 
fot. materiały organizatora

Przelewice/Fundacja Witryna Kultury: LABORATORIUM KULTUR – program rezydencji artystycznych

2 grudnia 2019

Rezydencja artystyczna

Fundacja Witryna Kultury wspólnie z Ogrodem Dendrologicznym w Przelewicach uruchomiła program rezydencji artystycznych LABORATORIUM KULTUR. Program pozwala gościć polskich i zagranicznych artystów, którzy podejmują w swojej twórczości tematykę szeroko pojmowanego dziedzictwa naturalnego, ekologii i środowiska, bioróżnorodności i wielokulturowości/wielogatunkowości. Kuratorką i opiekunką programu jest Katarzyna Sitarz

 

Inauguracja programu odbyła się 23 listopada o godz. 12.30 w Ogrodzie Dendrologicznym. Podczas wydarzenia Magda Jędra, pierwsza artystka-rezydentka, zaprezentowała swój projekt Botanic Body.

 

O programie: 

 

Podczas interdyscyplinarnych pobytów artystyczno-badawczych rezydenci mają okazję rozwijać swoje praktyki oraz badania, korzystając z zasobów i potencjału Ogrodu Dendrologicznego. Efekty procesu pracy będą prezentowane w przestrzeniach budynku pałacu oraz w wybranych obszarach ogrodu jako wydarzenia towarzyszące rezydencji, zapraszające do spotkania i dialogu. Celem rezydencji jest stworzenie unikatowych warunków poznawczych, gdzie natura, sztuka i nauka mogą stanowić bazę wyjściową do obserwacji i działania; mogą prowokować międzygatunkowy dyskurs oraz przenikać się wzajemnie, tworząc nowe strategie współbycia oraz inkubacji.

 

Program oferuje:

– zakwaterowanie w pokojach jedno i dwuosobowych w pałacu ogrodu przez cały czas trwania rezydencji

– niezależny dostęp do kuchni oraz jadalni

– dostęp do wybranych przestrzeni pałacowych w ustalonych godzinach, wsparcie merytoryczne i promocyjne projektu

– pokaz pracy w procesie w dowolnie wybranej formie zwieńczający rezydencję

 

Organizatorzy nie pokrywają kosztów:

– dojazdu do miejsca rezydencyjnego oraz wyżywienia

– wynajmu dodatkowego sprzętu

 

Organizatorem rezydencji artystycznych LABORATORIUM KULTUR i pokazów projektów w procesie jest Fundacja Witryna Kultury. Uruchomienie i prowadzenie programu możliwe jest dzięki partnerskiej współpracy z Ogrodem Dendrologicznym w Przelewicach.

 

Więcej informacji u kuratorki programu Katarzyny Sitarz i na stronie organizatora: tutaj

 

Fundacja Witryna Kultury (miniaturka)  Kasia Sitarz_Między ciałem a głosem_logo_warsztaty (oryginał)

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia