ENG
A A A
 październik 2020 

Łotwa/VIDES DEJA 2020: Festiwal tańca współczesnego (site-specific) – nabór spektakli i choreografów

16 grudnia 2019

Konkurs

VIDES DEJA to łotewski festiwal tańca współczesnego, który prezentuje spektakle podejmujące problemy ekologii, ludzkości i przyszłości. Artystów, którym te tematy są bliskie, organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na stworzenie choreografii o charakterze site-specific. Prace nad choreografią będą trwały w trakcie festiwalu, tj. od 3 do 9 sierpnia 2020 roku; poprzedzą je spotkania robocze i koncepcyjne: Idea Awareness i Exploration. Festiwal oferuje też możliwość spotkania z ekspertami w dziedzinie środowiska i ekologii związanymi z WWF i innymi organizacjami. Nabór prowadzony jest także dla choreografów, którzy chcą zaprezentować swoje spektakle (zgodne z ideą festiwalu) podczas VIDES DEJA 2020.

 

O festwialu: 

VIDES DEJA od początku swojej działalności funkcjonuje jako ekologiczny festiwal. Także podczas 10. edycji zaprezentuje spektakle poruszające tematykę ekologii, ludzkości i przyszłości.

 

Zaczynaliśmy w łotewskiej wiosce Piņķi, następnie przenieśliśmy się z festiwalem na 4 lata do Ropaži, potem na 2 lata do Luzhnavy, trochę czasu spędziliśmy w Rydze, a teraz jedziemy do Līgatne. Ci, którzy nas odwiedzili, zgodnie twierdzą, że nasz festiwal ma wyjątkowo kreatywną, swobodną i przyjazną atmosferę. Oferujemy mnóstwo warsztatów tanecznych, także o charakterze site-specific, które prowadzą do weekendowego pokazu premierowego. Podczas festiwalu odbywają się także wieczorne pokazy filmów tańca, eksperymenty, nocne rozmowy i wycieczki po okolicy.

 

Zgłoszenia: do 1 stycznia 2020 roku

 

O konkursie dla profesjonalnych choreografów tańca współczesnego, którzy chcą stworzyć spektakl dla festiwalu:

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania propozycji spektakli, zgodnych z zaznaczoną tematyką, które aplikujący artyści chcieliby stworzyć podczas festiwalu. Spektakl może mieć charakter solowy, może też angażować do pracy entuzjastów tańca, mieszkańców Līgatne i zawodowych muzyków (organizatorzy zaproponoują konkretne osoby). Miejsce i obiekty znajdujące się na jego terenie muszą być wybrane w porozumieniu z organizatorami imprezy. Czas trwania spektaklu site-specific wynosi 15-30 min. Premiera odbywa się w dniu zakończenia festiwalu.

 

Formularz zgłoszenia i informacje: tutaj

 

O naborze spektakli:

 

Kryteria naboru: 

1. Zgodność z główną koncepcją festiwalu: (Przyszłość. Ekologia. Ludzkość) 

2. Spektakl powinien być przystosowany do miejsc pozateatralnych i scen typu open-air.

 

Organizatorzy festiwalu zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie (3 dni), transport lokalny, opłaty licencyjne i sprzęt techniczny zgodny z przesłanym riderem technicznym spektaklu lub podobne rozwiązanie techniczne, ustalone wspólnie z artystami.

 

Link do formularza zgłoszeniowego: tutaj

  

***

Informacje o festiwalu: 

www.videsdeja.lv

 

VIDES DEJA_2020_logo (oryginał) 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia