ENG
A A A
 październik 2020 
Seb Majewski, fot. materiały Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Akcja: EDUKACJA 3.0”: Warsztaty mistrzowskie z Sebem Majewskim

9 grudnia 2019

Warsztaty

W najbliższy weekend (14 i 15 grudnia) Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na warsztaty mistrzowskie z Sebem Majewskim. Przez dwa dni uczestnicy warsztatów będą rozczytywać biografię autora Popiołu i diamentu, Jerzego Andrzejewskiego, na ciało, ruch i język przekazu scenicznego. 

 

O warsztatach:

 

JA – POPIÓŁ I DIAMENT 

Proponowana przez Seba Majewskiego praca to rozczytanie biografii jednego z najbardziej kontrowersyjnych pisarzy polskich Jerzego Andrzejewskiego. Podczas dwudniowego warsztatu grupa pracować będzie nad przełożeniem tekstu biografii o dramatycznych epizodach na język ciała – ruchu. Poprzez czytanie literackiej biografii spróbuje wspólnie przeanalizować osobę Andrzejewskiego, wyodrębnić pojedyncze wątki oraz przełożyć je na własne ciało oraz język przekazu scenicznego.

 

Godziny zajęć:

14 grudnia – 10.00-13.00 i 14.00-17.00

15 grudnia – 10.00-14.00

Warsztaty stanowią pełen blok zajęć. Obowiązkowy jest udział w dwóch dniach warsztatowych.

 

Miejsce: sala prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zgłoszenia przyjmuje Piotr Soroka: pio.soroka@gmail.com

 

Informacje o wydarzeniu także na stronie organizatora: www.pantomima.wroc.pl oraz na FB

 

Warsztaty Mistrzowskie są częścią projektu „Akcja: EDUKACJA 3.0” i dofinansowane są z Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

  

Sebastian (Seb) Majewski – urodzony w 1971 roku we Wrocławiu reżyser, dramaturg, aktor, scenograf i wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (filii Akademii Teatralnej w Warszawie). Przez kilka lat związany z Towarzystwem Wierszalin – Teatr, gdzie w 1997 roku zadebiutował jako reżyser sztuką Prawiek i inne czasy Olgi Tokarczuk. Założyciel wrocławskiej [:]sceny witkacego.wro, uznawanej za jedną z najciekawszych niezależnych grup teatralnych. W roku 2006 zadebiutował w roli dramaturga przy spektaklu Transfer! Jana Klaty, z którym tworzył artystyczny tandem. Jako dramaturg Majewski współpracuje m.in. z Krzysztofem Garbaczewskim, Marcinem Liberem, Pawłem Łysakiem, Pawłem Świątkiem, Maciejem Podstawnym oraz Natalią Korczakowską i Agnieszką Olsten. W latach 2008-2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, umacniając jego pozycję jako jednej z najlepszych polskich scen. Od stycznia 2013 roku był zastępcą dyrektora ds. artystycznych Narodowego Starego Teatru w Krakowie. W latach 2015-2017 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatr im. Jaracza w Łodzi. Od roku 2018 ponownie dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Zasiadał w Radzie Muzeum Sztuki w Łodzi (2015-2019). Sebastian Majewski jest autorem tekstów oryginalnych oraz adaptacji, które wystawiane były m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Polskim Radiu Kraków oraz w teatrach w Tbilisi (Marjanishvili Theatre), Dublinie, Wilnie (Lithuanian National Drama Theatre) i w Santa Monica CA (City Garage Theatre). Dramaty Majewskiego sygnowane pilgrim/majewski przetłumaczone zostały na język angielski, francuski

i niemiecki. 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia