ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. Natalia Kabanow

Wrocławski Teatr Pantomimy: „Akcja: EDUKACJA 3.0” – nabór na warsztaty Grupy Otwartej

24 stycznia 2020

Warsztaty

Ruszyły zapisy na warsztaty Grupy Otwartej (w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 3.0), które w lutym poprowadzi Krzysztof Szczepańczyk. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję zapoznać się m.in. z elementami techniki pantomimy klasycznej oraz rozgrzewki pantomimicznej wypracowanej przez Henryka Tomaszewskiego i jego zespół.   

 

O warsztatach: 

 

W elementarnych zadaniach aktorskich wykorzystane będą m.in.:

 

1. Klasyczne ćwiczenia z rozgrzewki pantomimicznej – inspirowanej zajęciami plastyki ruchu.

2. Tok i impuls – co to jest, czym to się od siebie różni oraz jak to wykorzystać w teatrze pantomimy.

3. Izolacje – wnikliwa praca precyzująca dokładność ruchu w różnych jego zakresach.

4. Kontrapunkt, napięcie, rozluźnienie – czyli zasady m.in. powiększenia gestu, reakcji na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne.

5. Iluzja – technika kreowania wyimaginowanej rzeczywistości.

 

Zajęcia będą prowadziły do przygotowania grupowych scen teatralnych, z wykorzystaniem nabytych umiejętności. Intensywność zajęć zostanie dopasowana do możliwości fizycznych i aktorskich grupy. Trening i rozgrzewka są dość wymagającymi fizycznie elementami warsztatów, w związku z tym organizatorzy proszą o przygotowanie wygodnego stroju do ćwiczeń i zabranie ze są wody.

 

Jeśli nie czujesz się sportowcem i boisz się, że nie dasz rady, nie przejmuj się. Przyjdź i sprawdź. Nie oceniaj. Aktorem może być każdy! Liczą się chęci.

  

Warsztaty odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 18.00-20.00 w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16). Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy i informacje: pio.soroka@gmail.com

 

Warsztaty są częścią projektu Akcja: EDUKACJA 3.0 i są finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska.

  

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia