ENG
A A A
 luty 2021 
rys. Alex Aleksiejczuk, materiały organizatora

Instytut Grotowskiego: „Opowieści z kwarantanny” – podziel się swoją historią

6 kwietnia 2020

Nabór do projektu

Instytut Grotowskiego zaprasza wszystkich, by w ramach projektu Teatr na faktach (prowadzonego od 2018 roku) dzielili się swoimi historiami z czasów pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Na ich podstawie reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski stworzą spektakl dokumentalny.

 

Rozmawiać i dokumentować – takie zadanie w obliczu pandemii stoi przed teatrem dokumentalnym. Każdy ma historię do opowiedzenia. Nieważne, czy jest na pierwszej linii frontu w szpitalu, przebywa w izolacji, chodzi codziennie do pracy czy opiekuje się dzieckiem w domu. Twórcy spektakli dokumentalnych chcą uchwycić ten wyjątkowy moment i przedstawić towarzyszące mu emocje i perspektywy na teatralnej scenie.

 

Osoby zainteresowane opowiedzeniem swojej historii proszone są o kontakt mailowy pod adresem: jtabisz@grotowski-institute.art.pl (w tytule maila: „Opowieści z kwarantanny”). Po ustaleniu terminu będą przeprowadzane rozmowy online przez uczestników Teatru na faktach: reżyserów, aktorów i badaczy. Nie będą to typowe dziennikarskie wywiady, ale rozmowy o nas, o obecnej sytuacji, o strachu, o nadziei, o wszystkim, co rozmawiającym przyjdzie do głowy. W tym projekcie nie ma złych tematów, nie ma złych pytań i nie ma złych odpowiedzi.

 

Na profilu Teatru na faktach na Facebooku można śledzić postępy prac, oglądać fragmenty rozmów i relacje. Na podstawie materiałów z rozmów zostanie skonstruowany scenariusz spektaklu. We wtorek, 7 kwietnia o godz. 19.00, na: https://www.facebook.com/teatrnafaktach/ odbyła się emisja pierwszego odcinka Dziennika czasów zarazy. Kolejne odcinki emitowane będą co wtorek (do końca epidemii); materiały dostępne będą jeszcze przez tydzień po zakończeniu emisji każdego odcinka. 

  

O projekcie:

Teatr na faktach to projekt realizowany w Instytucie Grotowskiego od października 2018 roku. W lutym 2019 roku odbył się pierwszy przegląd spektakli dokumentalnych, a w czerwcu „Noc na faktach”, czyli maraton teatralnego dokumentu. Do marca 2020 roku powstało 15 spektakli poruszających tematy ważne, trudne, również te wesołe. Tak jak w życiu, na scenie Teatru na faktach zdarzyć się może wszystko. I nawet najdziwniejsza, najciekawsza, najbardziej niewiarygodna historia będzie prawdziwa. Teatr tworzą reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski. Nad projektem czuwają Krzysztof Kopka i Jakub Tabisz.

 

Więcej o projekcie: http://grotowski-institute.art.pl/projekty/teatr-na-faktach/

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia