ENG
A A A
 czerwiec 2021 
IMiT: Bezpłatny pakiet wsparcia dla tancerzy i muzyków – wspieraMY

IMiT: Bezpłatny pakiet wsparcia dla tancerzy i muzyków – wspieraMY

1 czerwca 2020

Instytut Muzyki i Tańca zaprasza artystów tancerzy i muzyków do korzystania z bezpłatnego pakietu wsparcia, przygotowanego w związku z zaistniałą sytuacją pandemii. Jej skutki mogą być trudne dla artystów pod względem ekonomicznym, zawodowym, społecznym, a także psychicznym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska, Instytut Muzyki i Tańca uruchomił pakiet wspieraMY, w którego skład wchodzą: poradnictwo psychologiczne i prawne (online), a także dostęp do bazy wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia finansowego

 

W skład pakietu wchodzą:

 

- poradnictwo psychologiczne online

 

Porad udzielają psychologowie, którzy znają specyfikę zawodów artystycznych i mają kompetencje związane z tym obszarem działalności kulturalnej. Konsultacje trwają 40 minut i odbywają się online.

 

- poradnictwo prawne online

 

Prawnicy współpracujący z Instytutem Muzyki i Tańca udzielają wsparcia w kwestiach wynikających z sytuacji pandemii, a dotyczących pracy artystycznej lub zawodowej. Oznacza to przede wszystkich zagadnienia związane z Kodeksem pracy czy Kodeksem cywilnym w zakresie umów cywilnoprawnych, czyli umów zlecenia lub o dzieło. Porady są udzielane w formie mailowej (przy zagadnieniach prostszych) lub także telefonicznej (przy zagadnieniach bardziej skomplikowanych lub jeśli prawnik będzie potrzebował dodatkowych informacji).

 

- baza wiedzy online w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego

 

Wiele instytucji oferuje możliwości wsparcia finansowego dla artystów. W bazie, która jest aktualizowana na bieżąco, znajdują się przydatne linki do programów stypendialnych, grantowych i socjalnych, również tych przygotowanych specjalnie na czas pandemii.

Baza jest dostępna w formie pliku pdf do pobrania na stronie www Instytutu Muzyki i Tańca. Informacje o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego są także udostępniane w mediach społecznościowych Instytutu.

 

Wszystkie informacje na temat pakietu dostępne są na stronie: imit.org.pl 

 

Mamy nadzieję, że ta forma wsparcia będzie konstruktywna, inspirująca i satysfakcjonująca. Jesteśmy otwarci na sugestie środowiska co do zakresu oferowanej pomocy.

 

Korzystanie z poszczególnych części pakietu wspieraMY łączy się z akceptacją odpowiednich regulaminów, które są dostępne na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Kontakt w sprawach związanych z pakietem:

Joanna Rowicka z Pracowni Edukacji i Psychologii Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca: edukacja@imit.org.pl

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia