ENG
A A A
 marzec 2021 

„Shaking Our Habits” i „GaGa/people” – zajęcia online z Adi Weinberg

11 maja 2020

Zajęcia

Adi Weinberg – tancerka, choreografka oraz certyfikowana nauczycielka GaGa – zaprasza na zajęcia GaGa/people oraz warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych Shaking Our Habits w wersji online. Zajęcia odbywają się na platformie Zoom w formie 30–40 minutowych sesji GaGa/people i Shaking Our Habits (tym ostatnim towarzyszą spotkania grupowe). 

 

Adi o możliwym wsparciu jej pracy:

W tym wrażliwym okresie oferuję zajęcia GaGa ZA DARMO Z MOŻLIWOŚCIĄ złożenia DAROWIZNY.

 

Sam/sama podejmujesz decyzję, czy i ile możesz przekazać na wsparcie mojej pracy i pomoc w pokryciu podstawowych wydatków na życie w tym okresie kwarantanny. Z powodu pandemii COVID–19 i koniecznych obostrzeń prewencyjnych, moje zlecenia zawodowe zostały odwołane i jako niezależna tancerka, choreografka i nauczycielka GaGi straciłam możliwość zarabiania na życie w sposób, w jaki robiłam to dotychczas. Tym bardziej cieszę się, że pojawiła się możliwości prowadzenia zajęć online. Dopóki nie będę mogła znów pracować i spotkać się z Wami wszystkimi w przestrzeni fizycznej, możecie skorzystać z moich zajęć przestrzeni wirtualnej... Mam także nadzieję, że wkrótce znów spotkamy w realu!

           

Jeśli możesz/chcesz przekazać darowiznę, tutaj znajdziesz link do strony crowdfundingowej, na której możesz bezpośrednio wspierać moją pracę: https://gogetfunding.com/shaking–our–habits–and–gaga–with–adi/

 

Adi o zajęciach Shaking Our Habits i GaGa/people:

Moment, w którym dziś jesteśmy, to okazja do pogłębienia świadomości otaczającego nas świata i jednoczesnego połączenia się ze światem pulsującym wewnątrz naszych ciał. Im bardziej zakorzenimy się w swoim ciele, tym bardziej będziemy obecnymi w świecie, który jest na zewnątrz.

 

Jeśli pozwolimy sobie na przełamanie utartych przyzwyczajeń, otwarcie zmysłów i wykorzystanie wyobraźni, może nam to dać szansę na odkrycie nowych możliwości poruszania się i nowych obszarów życia.

 

Na zajęciach wejdziemy w kontakt z naszą wrodzoną ciekawością i potrzebą zabawy, poznając różne ćwiczenia i zadania pozwalające odkrywać różne jakości, objętości, prędkości ruchu. Spróbujemy także wyjść ze strefy komfortu i dotrzeć do momentów wzmożonego wysiłku, aby  sprawdzić, gdzie znajdują się granice możliwości naszego ciała. W ostatnim czasie zdałam sobie sprawę, że oprócz indywidualnej praktyki ruchowo-tanecznej, ważnym elementem, którego dziś potrzebujemy jest poczucie wspólnoty i czerpanie z energii grupy. Wielu uczestników warszawskich zajęć GaGi wspominało, że brakuje im nie tylko wspólnej grupowej praktyki ruchowo-tanecznej, ale także rozmowy, dzielenia się spostrzeżeniami, pytaniami, inspiracjami, muzyką, wierszami itp.

 

W tym kontekście postanowiłam zaproponować Wam następujące formaty zajęć:

 

1. Zajęcia GaGa/people –  zajęcia pomagające wejść w kontakt ze swoim ciałem i wyobraźnią, poprawiające elastyczność i wytrzymałość, rozwijające koordynację ruchową i siłę oraz otwierające uczestników na przyjemność z bycia w ruchu. Język GaGa został opracowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company. Więcej informacji na temat GaGa: www.gagapeople.com, www.adiweinberg.com.

 

2. Shaking Our Habits – warsztat poszukiwań ruchowych i tanecznych, koncentrujący się na: przełamywaniu nawyków, wykorzystywaniu wyobraźni, pogłębianiu świadomości ciała poprzez lepsze rozpoznanie przestrzeni wewnątrz nas i połączenie jej z otaczającym światem.

 

3. Spotkania grupowe towarzyszące zajęciom Shaking Our Habits – otwarta przestrzeń spotkania i rozmowy na tematy poruszone podczas zajęć Shaking Our Habits. Podczas tych spotkań będziemy dzielić się doświadczeniami, doznaniami, pytaniami, myślami, inspiracjami, wierszami i utworami muzycznymi związanymi z naszą praktyką ruchową i taneczną. Będzie to również przestrzeń wzajemnego wsparcia.

 

Uwaga: Zajęcia skierowane są do osób, które już wcześniej uczestniczyły w warsztatach z Adi w Warszawie i innych miastach, a także dla nowych uczestników od 16. roku życia, niezależnie od ich doświadczenia w tańcu lub innych formach ruchu. 

 

Harmonogram zajęć:

 

Poniedziałki

godz. 19.00 – GaGa/people – zajęcia online (30 min)

 

Wtorki

godz. 10.00 – GaGa/people – zajęcia online (30 min)

 

Czwartki

godz. 18.00 – Shaking Our Habits – (30/40 min)

godz. 18.40 – spotkanie grupowe podsumowujące zajęcia Shaking Our Habits (30/40 min.)

 

Rejestracja

Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Linki do rejestracji na zajęcia w maju:

 

– Shaking Our Habits – link do rejestracji na zajęcia + spotkania grupowe w pierwszych 2 tygodniach maja: https://forms.gle/hzauiv59mnsGEvgU9

 

– GaGa/people – link do rejestracji na zajęcia w pierwszych 2 tygodniach maja:

https://forms.gle/tnf7fruPSm27BXM79

 

Liczba uczestników jest ograniczona.

– Rejestracja możliwa do 2 godzin przed zajęciami.

– Po rejestracji i bliżej zajęć otrzymasz wiadomość e-mail z zaproszeniem na spotkanie Zoom i innymi szczegółami.

 

Aktualne informacje dostępne są pod linkami:

Facebook Page – Adi Weinberg:

https://www.facebook.com/AdiWeinbergArtist/

Gaga w Warszawie z Adi // Online – Facebook Event:

https://www.facebook.com/events/164591124804016/?event_time_id=164591138137348

 

Adi Weinberg – profejsonalną edukację taneczną z zakresu tańca współczesnego odbyła Haifa Program for Professional Dancers w Izraelu, a praktykę odbyła w Vertigo Dance Company. Jako tancerka tańca współczesnego występowała na licznych festiwalach na całym świecie w takich ośrodkach, jak: NoBallet, ZurichMoves, Teatro a Corte, Dancing Poznań. Pracowała z takimi choreografami, jak: Andrea Constanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Golstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi czy Michael Miller. Pracowała także z Fresco Dance Company i Operą Izraela. Jej solowa praca Living Leaving powstała w trakcie rezydencji w ramach MAAT Festival w Lublinie. Od tego momentu artystka  wciąż wystawia swoją pracę na festiwalach i w ośrodkach takich, jak: Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival w Suzanne Dellal Center, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki. Weinberg jest nauczycielką GaGa. Dodatkowo powadzi terapię Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed i instruktorką pilatesu.

 

Więcej informacji: 

www.adiweinberg.com

 www.gagapeople.com/English

 

GaGa dancers logo (miniaturka) 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia