ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. Tadeusz Chudy

„Kompozycja Ruchu. Krótkie formy” – warsztat online

27 maja 2020

Warsztaty

W najbliższą niedzielę 31 maja w godz. 18.00-20.30 Alicja Miszczor poprowadzi dwuczęściowy warsztat kompozycji ruchu. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom i oparte jest na projekcie Zrzutka pl

Zapraszam na warsztaty choreograficzne, których osią jest taniec współczesny i teatr ruchu (w tym improwizacja strukturalna). Tworzenie fraz ruchowych jest tu przede wszystkim procesem kreatywnym, a także czasem, w którym nie tylko budujemy opowieść poprzez ciało, ale też spotykamy się ze sobą. Warsztaty w warunkach domowych są okazją do stworzenia ruchu dostosowanego do ograniczonej przestrzeni (sprawdziliśmy, działa). To ograniczenie działa jak temat oraz portal dla nowych możliwości. 

 

Warsztat składa się z dwóch części*:  
1) Rozgrzewka – Improwizacja taneczna  
2) Kompozycja ruchu 

 

*Przewidziana jest krótka przerwa między pierwszą a drugą częścią. 
*Możesz wziąć udział w pierwszej godzinie lub w całym warsztacie. 
*Program Zoom jest łatwy w obsłudze. Nadaje się na komputer i na telefon. 

 

Warsztat adresowany jest zarówno do osób doświadczonych, jak i tych, które się uczą; osoby, które traktują taniec głównie jako rekreację, zapraszane są do udziału w pierwszej części.

 

Podstawowe zagadnienia*:

 

Część pierwsza – Ruch
- rozgrzewka  
- praca z centrum, mobilizacja kręgosłupa 
- artykulacja kończyn 
- kształt (forma) i jakości ruchowe: napięcie, ciężar, czas, rozmiar, tempo, poziom, przestrzeń, fokus 
- improwizacja taneczna 
- „ruch autentyczny”

Część druga – Kompozycja ruchu
- improwizacja strukturalna 
- symbolika ciała i gest 
- ruch a obraz  
- ruch–intencja 
- wykorzystanie przedmiotu w ruchu 
- krótkie formy ruchowe (o elastycznej strukturze) 
- kontrast 
- ograniczenie dla ruchu jako sposób na jego uwolnienie 

*Nie wszystkie wymienione zagadnienia zdążymy rozwinąć. 
Wybór zagadnień podczas warsztatu w zależności od nastroju i potrzeb grupy. 

 

Zapisy: alataniec@gmail.com (tytuł zgłoszenia: „choreo, 31 maj”). Jeśli zapisujesz się na cały warsztat (nie na pierwszą godzinę), w mejlu zawrzyj informacje dotyczące Twojego doświadczenia w dziedzinie: tańca, teatru, innych form sztuki. Do wiadomości dorzuć informację, z jakim tematem chcesz popracować. 

 

Uwagi: Uczestnicy konstruują (w drugiej części warsztatu) kompozycje ruchowe z wykorzystaniem proponowanych narzędzi. Poziom warsztatów jest otwarty (sam/a decydujesz, na jakim poziomie działasz). Planowane są działania z instruktorką oraz działania samodzielne. 

 

Prowadząca:
Alicja Miszczor – ur. w 1982 roku aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji tanecznej oraz teatru ruchu w Krakowie. Choreografka. Twórczyni metody InterArt (gdzie przeplata różne dziedziny sztuki) i instruktorka jogi klasycznej. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca EST Iwony Olszowskiej. Tańczyła w wielu spektaklach EST, a także tworzyła własne. Przez dwa lata współpracowała z Teatrem Barakah w Krakowie w ramach projektu Obszar Tańca. Współtworzy projekty wideo tańca. Współpracuje z Fundacją Kreissau, prowadząc warsztaty z osobami o różnym rodzaju i stopniu niepełnosprawności.

 

Strona FB: Alicja Miszczor. InterArt Dance 

wideo: 

https://www.youtube.com/watch?v=W0RvGQ0E1Ng&list=PLW7hQHG4fFAmVBZnaRjFPTeXfclUJ3wBL

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia