ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. Paweł Wyszomirski

Gdańsk/Klub ŻAK: Międzynarodowy Konkurs „Solo Dance Contest 2020”

26 maja 2020

Konkurs

Klub ŻAK, organizator Międzynarodowego Konkursu Solo Dance Contest 2020 – na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet) – ogłasza:

 

Drodzy tancerze i widzowie! Ze względu na ograniczone możliwości podróżowania oraz zaostrzone przepisy dotyczące organizacji wydarzeń publicznych, Solo Dance Contest 2020 odbędzie się w formie pokazu nagrań wideo wyselekcjonowanych solówek. Jurorzy obejrzą nagrania, które przejdą preselekcję i wyłonią 10. finalistów, a spośród nich laureatów I, II i III miejsca. Suma nagród wynosi 5000 euro. 

 

Przed ekranami jako Jury zasiądą:

 

Susanna Beltrami – jedna z najważniejszych włoskich choreografek i pedagogów, od 2006 roku prowadząca akademię tańca DanceHaus w Mediolanie. Jej udział jest wynikiem współpracy z międzynarodową siecią EurAsia Dance Project;

 

Arno Boehler – filozof, wykładowca na Uniwersytecie Wiedeńskim, jeden z autorów publikacji o estetyce, etyce i polityce ruchu, stworzonej we współpracy z prestiżowym festiwalem tańca współczesnego ImPulsTanz;

 

James Wilton – jako choreograf  karierę zaczął w 2010 roku i szybko zyskał uznanie w kraju i za granicą, zdobywając nagrody na festiwalu Masdanza, w konkursach choreograficznych w Hanowerze, Brnie oraz na Międzynarodowym Konkursie Tańca Sadler’s Wells. Tworzył choreografie dla Konzert Theater Bern, Opery Graz, Szkockiego Teatru Tańca i innych.

 

Swoją nagrodę w wysokości 1000 euro przyzna także publiczność festiwalowa, która będzie miała możliwość obejrzenia nagrań w Klubie Żak 4 września 2020 roku.

 

Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest odbywa się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Skierowany jest do profesjonalnych artystów tancerzy. 

 

Termin zgłoszeń: 14 czerwca 2020 roku

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i plan oświetlenia scenicznego znajdują się na stronie www.gdanskifestiwaltanca.pl. Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem. Wszelkie zapytania w języku polskim lub angielskim dotyczące warunków udziału w konkursie należy kierować na adres: gft@klubzak.com.pl.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia