ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Gdańsk: „emiGRACJE” – taniec, ruch i ciało w naturze – projekt integracyjny dla Pań

2 czerwca 2020

Nabór do projektu

Czas epidemii i przymusowego wyizolowania był nowym doświadczeniem nie tylko dla mieszkańców Trójmiasta. Przed wieloma wyzwaniami stanęli również cudzoziemcy, którzy wybrali nasz region na miejsce swojego życia. Powoli wracamy do normalności, odmrażając kolejne dziedziny życia. W tym jakże wymagającym czasie potrzeba przestrzeni, które pozwolą na swobodny kontakt i nawiązanie relacji ze sobą i innymi. 

Agata Gregorkiewicz, związana z Trójmiastem tancerka i nauczycielka tańca oraz improwizacji, zaprasza do udziału w swoim autorskim projekcie emiGRACJE. Projekt skierowany jest do pań cudzoziemek oraz pań Polek (z lub bez doświadczenia migracyjnego), które pragną spotkać się w nowej, postpandemicznej rzeczywistości – wyjść do natury i na nowo nawiązać relacje: zarówno ze sobą, jak i z innymi kobietami.

 

Poprzez taniec, ruch, oddech, ćwiczenia medytacyjne oraz pracę z ciałem będziemy szukały możliwości spotkania i tworzenia kobiecej społeczności. Głównym narzędziem stanie się dla Nas ciało i jego ekspresja. Poszukiwać będziemy pozawerbalnych dróg komunikacji, budując tym samym płaszczyznę porozumienia. 

 

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki po godz. 17.00 (dokładna godzina zostanie podana po otrzymaniu formularzy zgłoszeniowych). Warsztaty będą trwać przez ok. 1,5–2 godz. na terenie pięknego ogrodu Muzeum Etnografii w Gdańsku Oliwie (ul. Cystersów 19) przez okres 7 tygodni. Początek w czwartek 18 czerwca po godz. 17.00.

 

Zgłoszenia:  

Spotkanie organizacyjne i zapoznawcze (obowiązkowe dla uczestniczek) odbędzie się 11 czerwca o godz. 19.00 na platformie Zoom. Będzie to okazja, aby przedyskutować sprawy organizacyjne, poznać główny cel warsztatów, jak i mieć małą próbkę online z tego, co będzie się działo na zajęciach. Link do pokoju Zoom zostanie wysłany po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego. 

 

Udział w projekcie jest nieodpłatny i dobrowolny. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem rezerwacji miejsca na spotkaniach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Link do formularza zgłoszeniowego: tutaj

 

Pierwszeństwo będą miały panie, które mogą wziąć udział w całym cyklu spotkań. 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie, ale nie pasuje Ci dzień, godzina spotkań albo masz inną komplikację, napisz na adres: emigracje.trojmiasto@gmail.com. Organizatorzy spróbują znaleźć rozwiązanie. Jeżeli jesteś uczestniczką projektu albo zainteresowała Cię ta inicjatywa, dołącz do grupy na FB

 

Prowadząca i autorka projektu:  
Agata Gregorkiewicz – trójmiejska tancerka, nauczycielka tańca i improwizacji. Autorka inicjatywy RUSZ DUSZĘ, w ramach której realizuje projekty artystyczne, społeczne i kulturalne. 

Pilotażowy projekt emiGRACJE został wsparty przez Fundusz Innowacji Społecznych INNaczej Miasta Gdańsk. 

Partnerzy projektu: Miasto Gdańsk, UP Fundation, Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Muzeum Etnograficzne w Gdańsku 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia