ENG
A A A
 lipiec 2020 
fot. materiały organizatora

Kraków/Hurtownia Ruchu: Metodyka tańca klasycznego – warsztaty z Karoliną Kuligą

26 czerwca 2020

Warsztaty

W drugi weekend lipca Karolina Kuliga poprowadzi w krakowskiej Hurtowni Ruchu warsztaty metodyki tańca klasycznego. Warsztaty adresowane są do nauczycieli i instruktorów tańca klasycznego, a także do tancerzy oraz wszystkich zainteresowanych pasjonatów, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie tej techniki.

 

Podczas dwóch spotkań, które będą miały formę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, omówimy wybrane zagadnienia i pokażemy, jak one rozwijają się w zależności od klasy i stopnia zaawansowania. Przede wszystkim skupimy się na różnych rodzajach ćwiczeń: temps lié, jeté, pas de bourrée, pas de chat, pas de basque i renversé, bo z pozoru te hasła wydają się znane, ale tak naprawdę pod nimi kryje się cała gama elementów, które ewoluują, przyjmując bardzo różną postać podczas edukacji tanecznej. Temps lié to nie tylko przechodzenie z pozy w pozę, ale logiczny ciąg zdarzeń. Zaczynamy go wprowadzać w najmłodszych klasach, a kończymy jego realizację na bardzo zaawansowanym etapie nauczania, rozbudowując jego formę i uzyskując tym sposobem 12 rodzajów tego ćwiczenia. Podobnie rzecz się ma z wszystkimi pozostałymi zagadnieniami poruszanymi podczas warsztatów, których celem będzie usystematyzowanie wiedzy i nauczenie metodyki wykonywania wszystkich tych elementów.

 

Termin warsztatów: 11-12 lipca (sobota i niedziela), godz. 11.00-13.00

Miejsce: Studio Tańca Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9, Kraków

Koszt: 140 zł

Zapisystudio@hurtowniaruchu.pl do 30 czerwca

 

Opłata za warsztaty przy zapisie, na konto:

Joanna Orłowska, 46 1140 2017 0000 4102 1212 6035

 

Prowadząca:

Karolina Kuliga – tancerka, choreografka, pedagog baletu. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, Policealnego Studia Aktorskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, w której ukończyła pedagogikę baletu. Uczestniczka wielu kursów, seminariów i warsztatów z zakresu tańca klasycznego, charakterystycznego i współczesnych technik tańca. Od 1997 roku rozpoczęła działalność pedagogiczną i choreograficzną, ucząc dzieci i młodzież w szkołach baletowych, prowadząc zajęcia ze studentami szkół artystycznych oraz warsztaty taneczne w kraju i za granicą. 

 

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
ul. Kącik 9 , Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia