ENG
A A A
 październik 2020 

Studio Baletowe Opery Krakowskiej: Nabór na rok szkolny 2020/2021

29 czerwca 2020

Edukacja

Studio Baletowe Opery Krakowskiej, którego siedziba znajduje się w wyremontowanej zabytkowej kamienicy przy ul. św. Tomasza 37, ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Są jeszcze wolne miejsca, a zapisów można dokonywać do 10 lipca 2020 roku.

 

Opera Krakowska zaprasza do nauki tańca dzieci już od piątego roku życia – najmłodsi kandydaci w wieku 5-9 lat przyjmowani są bez przeglądu, w miarę wolnych miejsc. Starsze dzieci obowiązuje przegląd kwalifikacyjny.

 

Daty przeglądów kwalifikacyjnych:

 

29 czerwca (poniedziałek) godz. 16.00-19.00

1 lipca (środa) godz. 16.00-19.00

Sierpień – terminy zostaną podane

 

Miejsce:

 

MAŁA SALA PRÓB BALETU (III piętro, ul. św. Tomasza 37) 

 

 

Aby wziąć udział w przeglądzie kwalifikacyjnym do klas I-IX, należy uprzednio zapisać się:

 

- telefonicznie w sekretariacie Studia pod numerem telefonu 12 4211513 (od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-18.00) 


- lub wysyłając e-mail na adres: studio.opera@wp.pl

 

Szczegóły dotyczące zapisów można pobrać tutaj.

 

Szczegółowe informacje dotyczące działania Studia znajdują się na stronie internetowej Opery: https://www.opera.krakow.pl/pl/edukacja/studio-baletowe

 

 

Zapraszam serdecznie młodszych i trochę starszych chętnych do przyłączenia się do naszej grupy wielbicieli baletu i wszelkiej aktywności tanecznej – mówi Magdalena Malska, kierownik  Studia. – Oferujemy profesjonalną kadrę, bardzo szeroki wachlarz nauczanych przedmiotów artystycznych, miłą atmosferę, kontakt ze sceną baletową i operową, ciekawe warsztaty uzupełniające. Bierzemy czynny udział w życiu artystycznym Krakowa, wspólnie oglądamy najciekawsze spektakle, prezentujemy się na konkursach. Balet to my!

 

Studio Baletowe Opery Krakowskiej zostało założone we wrześniu 1963 roku przez dyrektora Kazimierza Korda. W ciągu ponad 50 lat istnienia i pracy dydaktyczno-wychowawczej młodzież wyszkolona przez pedagogów Studia zasilała wiele zawodowych zespołów baletowych takich jak Opera Krakowska, Opera  Śląska, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Wielki w Poznaniu, Operetka Gliwicka, Operetka Wrocławska, Zespół Pantomimy Henryka Tomaszewskiego oraz Polski Teatr Tańca – Balet Poznański. Studio prowadzi również aktywną działalność estradową. Zarówno najmłodsi uczniowie, jak i absolwenci każdego roku mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas otwartych dla publiczności pokazów.

 

W tym roku w siedzibie Studia zostały wykonane prace remontowe – całkowicie odnowione zostało wnętrze, elewacja, wykonana nowa stolarka, zainstalowana została winda, wymieniona podłoga baletowa, zakupione wyposażenie sal i pomieszczeń dydaktycznych. Projekt Modernizacji i rewitalizacji realizowany był w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

KONTAKT

 

Studio Baletowe Opery Krakowskiej

ul. św. Tomasza 37

31-027 Kraków

 

Kierownik Studia Baletowego – Magdalena Malska

tel. (12) 421 15 13, wew. 13 (sekretariat), 11 (kierownik)

(kontakt w godz. 16.00-18.00, pn-pt)

 

e-mail: studio.opera@wp.pl

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia