ENG
A A A
 sierpień 2020 

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: Ruszają warsztaty online „Tkanie ruchu” z Aleksandrą Łabą

1 lipca 2020

Warsztaty

1 lipca o godz. 17.00 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi rozpoczyna cykl warsztatów ruchowych online inspirowanych sztuką Tkanie Ruchu. Zajęcia skierowane są do dorosłych i młodzieży w wieku 16+ i odbywają się w środy. Warsztaty poprzez niczym nieskrępowany taniec mają pobudzić wyobraźnię, pozwolić na poznanie własnego ciała i wejście w dialog ze sztuką.

 

Bilety wstępu w cenie 8 zł do kupienia: https://bilety.cmwl.pl/

Liczba miejsc ograniczona 

Czas trwania: 60 min

Miejsce: Platforma ZOOM, link do wydarzenia przesyłany jest mejlowo w dniu wydarzenia

 

Więcej szczegółów odnośnie do zapisów i przebiegu warsztatów można znaleźć na stronie: https://cmwl.pl/public/informacje/tkanie-ruchu-nowe-warsztaty-on-line,179

 

Każde z zajęć skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z muzealnej kolekcji, w tym prac Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Inspiracją do ruchu będą motywy przewodnie, kolorystyka i klimat danego dzieła.

 

Swoboda, relaks i przyjemność – wszystkich tych czynników będziemy szukać podczas lipcowych zajęć. To nie będą kolejne warsztaty taneczne polegające na nauce narzuconej z góry choreografii. Będziemy interpretować sztukę tak, jak ją czujemy, przez własne doświadczenia, wiedzę i swobodę ruchu – mówi Aleksandra Łaba, choreografka i tancerka, która poprowadzi warsztaty.

 

Celem zajęć będzie uruchomienie wyobraźni poprzez wolny, swobodny taniec bez określonego schematu. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny styl poruszania się, swój własny sposób tańca. Chodzi o to, żeby w tym ruchu poczuć się swobodnie i naturalnie, lepiej poznać swoje ciało, jego możliwości, otworzyć się na otaczającą nas rzeczywistość. 

 

Dzięki formie online warsztatów każdy w swoim domowym zaciszu będzie mógł poczuć się komfortowo i swobodniej niż podczas zajęć grupowych, bez oceny i potrzeby dostosowania się do pozostałych uczestników. Każdy będzie mógł dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoich możliwościach, wyzbywając się ograniczeń i barier, które tak często blokują naszą wyobraźnię.

 

Aleksandra Łaba – choreografka, tancerka i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach: choreografia i techniki tańca. Tam też ukończyła Studium Pedagogiczne na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej o specjalności choreografia i techniki tańca. Absolwentka Studium Animacji Kultury w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2009 roku tancerka związana z Pracownią Fizyczną, gdzie głównym narzędziem pracy jest taniec współczesny, improwizacja i kontakt improwizacja. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, lalkowymi i teatrami tańca. Tworzy autorskie projekty ruchowe, warsztaty oraz spektakle taneczne.

 

Warsztaty otrzymały dotację celową z Programu Wsparcia i Rozwoju Edukacji Kulturalnej w Łodzi realizowanego przez Urząd Miasta Łodzi.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia