ENG
A A A
 czerwiec 2021 
na zdj. Ewa Staroń, fot. Marek Koprowski

Wrocław/Artystyczne Spotkania Kreatywne Wibracje: Warsztaty taneczne

2 lipca 2020

Warsztaty

W ramach Artystycznych Spotkań Kreatywne Wibracje, nowego projektu Fundacji Ludzka Sprawa, od 2 lipca do końca sierpnia odbywać się będą warsztaty taneczne, które poprowadzi Ewa Staroń. 

 

Prowadzenie: Ewa Staroń

Czwartki od 2 lipca do końca sierpnia 2020 roku

Godz: 17.30-19.30

Miejsce: Centrum na Przedmieściu, Wrocław

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny

 

Są jeszcze  wolne miejsca, zapisów można dokonywać, wysyłając zgłoszenie na adres:

atutysztuki@gmail.com

 

 

Uczestnicy warsztatu zapoznają się z zestawem zadań, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości). Będą pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną. Poznają technikę tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak m.in. ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi, nad podłogą, praca z centrum. Poznają narzędzia pogłębiające świadomość ciała. Tu szczególna uwaga zostanie zwrócona na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na ciężar, impuls, anatomię w tańcu, obrazy mentalne a jakość ruchu, ciało w czasie i przestrzeni, przestrzeń w ciele. Zajęcia dedykowane będą również poszukiwaniu własnego głosu i jego potencjału oraz zdobywaniu narzędzi potrzebnych do jego kreowania w nowych, wolnych od napięć jakościach. Zmierzą się także z problemem połączenia oddechu z poruszającym się ciałem, głosem i tego, jak wszystkie trzy komponenty wpływają na siebie.

 

Zajęcia prowadzone będą przez Ewę Staroń – pedagożkę tańca, reżyserkę i choreografkę Niezależnej Manufaktury Tanecznej.

 

We wrześniu i w październiku zajęcia poprowadzą m.in: Sylwia Hanff, Paweł Łyskawa, Luan Machado, Piotr Mateusz Wach

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia