ENG
A A A
 marzec 2021 
„Ruchome Teksty” – nabór tekstów i zbiórka

„Ruchome Teksty” – nabór tekstów i zbiórka

22 września 2020

Dostępny jest już kolejny numer gazety choreograficznej „Ruchome Teksty”. Gazeta ukazuje się co miesiąc i publikuje słowa, wiersze, notatki i testowe choreografie artystów. Przygotowana jest w dokumencie pdf – łatwym do ściągnięcia i wydrukowania – na stronie Forum Tańca: forumtanca.org.

 

„Ruchome Teksty” to oddolna i niezależna inicjatywa, działająca bez budżetu. Można ją wesprzeć na: https://zrzutka.pl/xu953h

 

Propozycje tekstów do kolejnych numerów można wysyłać do 15 dnia każdego miesiąca na adres: aleksandra.centrum@gmail.com

 

Więcej o projekcie:

„Ruchome Teksty” to inicjatywa wynikająca z potrzeby platformy dla głosu artystów praktyków choreografii. Idea ta powstała w wyniku dyskusji, spotkań, rozmów przy kawie, wizyt studyjnych. Z chęci wzmocnienia i upowszechnienia głosu choreografii narodził pomysł gazety. Jej format jest celowo skromy, co umożliwia dostępność, zmniejsza koszty oraz ułatwia realizację comiesięcznego publikowania kolejnych numerów. Dzięki temu zachowuje świeżość i adekwatność do rzeczywistości. Celem projektu jest upowszechnianie myśli, idei oraz złożoności choreografii jako dziedziny sztuki.

 

„Ruchome Teksty” działają bez budżetu, dlatego każde wsparcie jest ogromną pomocą. Zebrane fundusze zostaną równo rozdzielone pomiędzy artystów publikujących swoje prace. 

 

Każdy tekst w gazecie publikowany jest w oryginalnym języku, w jakim powstał. Zaoferowana artystom wolność wyboru, pokazała, że język polski miesza się z językiem angielskim w praktyce. Podkreśla to też, jak mocno praktycy tej dziedziny sztuki w Polsce są związani / są częścią europejskiej choreografii. 

 

Aleksandra Borys zachęca do śledzenia gazety także na Instagram.com/Ruchome_Teksty.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia