ENG
A A A
 wrzesień 2020 
fot. Collavino Photography Henrich Mišovič

Instytut Teatralny: Nabór na rezydencję dla krytyków „V4@Theatre Nitra 2020”

6 sierpnia 2020

Rezydencja artystyczna

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza młodych krytyków teatralnych (także krytyków tańca) do nadsyłania zgłoszeń na rezydencję V4@Theatre Nitra 2020. Rezydencja odbędzie się w dniach 24 września – 1 października 2020 roku w Nitrze na Słowacji. 

 

W ramach rezydencji wybrani kandydaci otrzymają możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie (i wyżywienie) oraz zwrot kosztów podróży. 

 

Opis rezydencji: 

Rezydencja dla krytyków teatralnych V4@Theatre Nitra 2020 to kreatywne spotkanie młodych (do 35. roku życia) krytyków teatralnych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Program rezydencji organizowany jest przez Stowarzyszenie Divadelná Nitra wspólnie z partnerami: Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Trafó – Centrum Sztuki Współczesnej z Węgier, Instytutem Sztuki i Teatru z Czech, Centrum Sztuk Wizualnych i Performatywnych ART CORPORATION z Białorusi oraz Centrum Projektów Kulturalnych AZART z Mołdawii.

 

Tegoroczny warsztat prowadzony będzie przez wybitnego niemieckiego teoretyka teatru Stefana Tiggesa. Uczestnicy będą mieli możliwość oglądania i dyskutowania o spektaklach odbywających się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Nitra, poznania wybitnych europejskich twórców teatralnych oraz wzięcia udziału w debatach z artystami i krytykami. Rezydenci zostaną również poproszeni o przygotowanie i przedstawienie prezentacji na temat aktualnej sytuacji teatralnej w ich kraju, a także opublikowanie artykułu, będącego formą recenzji dotyczącej obejrzanych na festiwalu produkcji.

 

Zgłoszenia:

W celu zgłoszenia kandydatury z Polski należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny (do pobrania na stronie Instytutu Teatralnego) oraz opis doświadczenia zawodowego (biogram) w języku angielskim na adres kmogilnicka@instytut-teatralny.pl. Aplikacje przyjmowane są do 11 sierpnia.

 

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim. Organizatorzy proszą o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi, kryteriami naboru oraz głównymi założeniami i przebiegiem rezydencji, które znajdują się stronie  Instytutu Teatralnego.

 

Liczba uczestników z Polski: 4-6 osób

 

Projekt wspierają Visegrad Fund i Slovak Arts Council.

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia