ENG
A A A
 wrzesień 2020 

Zielona Góra: Nabór spektakli na Festiwal Sfera Ruchu Zielona Góra 2020

13 sierpnia 2020

Nabór prac performatywnych

Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Pracownia Teatru Tańca zapraszają do udziału w otwartych naborach dla artystów tańca, którzy chcą zaprezentować się podczas Festiwalu Sfera Ruchu Zielona Góra 2020. Hasło przewodnie najbliższej edycji festiwalu, zaplanowanej na październik tego roku, to The Big Bang. Wydarzenie będzie jednocześnie okazją do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania Pracowni Teatru Tańca.

 

W związku z ograniczeniami wynikającymi z obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią SARS-CoV-2 tegoroczna edycja organizowana jest z myślą o mniejszych obsadowo i kameralnych prezentacjach. Impreza będzie realizowana w szczególnym miejscu na kulturalnej mapie Zielonej Góry – „Tkalni” usytuowanej w „Zaułku Artystów”. Scena o wymiarach ok. 8 x 8 m będzie miała charakter studyjny, a oświetlenie teatralne będzie podstawowe.

 

Festiwal skierowany jest do choreografów i tancerzy działających w obszarze teatru tańca, którzy ukończyli 16 lat. Mogą w nim wziąć udział zespoły, duety oraz soliści.

 

Więcej o festiwalu:

Sfera Ruchu to sieć festiwali zogniskowanych wokół tanecznych sztuk performatywnych realizowana w trzech ośrodkach: Słupsku, Toruniu i w Zielonej Górze. Celem inicjatywy jest prezentacja spektakli oraz integracja środowiska związanego z obszarem szeroko pojmowanego polskiego teatru tańca oraz tańca współczesnego. Pomysłodawcami i dyrektorami festiwali są: Joanna Miś-Fudali, Gabriela Keller-Janus oraz Marek Zadłużny.


Obecnie wydarzenie ma charakter kuratorski i skierowane jest do środowiska zajmującego się tańcem zarówno zawodowo, jak i niezawodowo, lecz profesjonalnie. Ideą jest wykreowanie przestrzeni dla zespołów oraz twórców, którzy oddają siebie dla tańca, często wykonując na co dzień inną profesję.


Inicjatywa zielonogórska ma swój początek w Festiwalu SPACE, który od 2010 był realizowany przez Marka Zadłużnego w kooperacji z Anną Piotrowską.

 

Zgłoszenia:

Organizatorzy serdecznie zapraszają do przesyłania zgłoszeń przez stronę internetową: https://opch.pl/zgloszenia-2020/

Zgłoszenia można przesyłać do 31 sierpnia 2020 roku.

 

Bieżące informacje dotyczące wydarzenia publikowane są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3841530932529854  

 

Regulamin oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie organizatora: https://opch.pl/

 

Dyrektorem Festiwalu Sfera Ruchu Zielona Góra 2020 jest Marek Zadłużny.

Kontakt: tel. 792 377 337

 

Organizatorzy:

Ośrodek Praktyk Choreograficznych z siedzibą w Zielonej Górze

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia