ENG
A A A
 listopad 2020 
fot. materiały organizatora

Kielce/Przestrzenie Sztuki: „Film and Edit THE DANCE!” – nabór na warsztaty filmowania i montażu tańca

23 października 2020

Warsztaty

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do udziału w trzydniowych warsztatach filmowania i montażu tańca Film and Edit THE DANCE!. To projekt, który wychodzi naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałej obecności tańca artystycznego w filmach i reklamie. Warsztaty sztuki operatorskiej i montażu adresowane są do twórców zajmujących się tym tematem. Ich program opiera się na połączeniu teorii z praktyką, a głównym celem jest zapoznanie uczestników ze specyficznymi zasadami filmowania tańca oraz podniesienie ich praktycznych i technicznych umiejętności operatorskich i montażowych. 

 

Termin: 27-29 listopada 2020 roku

Miejsce: Sale baletowe oraz scena Kieleckiego Teatru Tańca, pl. Moniuszki 2 B, Kielce 

Nabór kandydatów trwa do 3 listopada 2020 roku.

  

Program warsztatów:

 

Część teoretyczna to wykłady wprowadzające z teorii filmowania i montażu, w tym zagadnienia takie jak język filmowy, konstrukcja filmu, oś filmu, zasady kompozycji, perspektywa, plany filmowe, ruch kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła. W ramach analizy warsztatowej konkretnych przykładów (case study) uczestnicy przyjrzą się dobrym i złym wzorcom kadrowania, montażu, filmowej osi akcji. Pod kierunkiem zawodowych realizatorów filmowych (reżyser, operator, montażysta i inni) zobaczą i przeanalizują (w celach edukacyjnych) fragmenty nagradzanych na festiwalach filmów tanecznych.

 

Część praktyczna to zajęcia z operatorami odbywające się na profesjonalnej scenie i w salach baletowych, gdzie zespół artystów performerów pod okiem reżysera/choreografa będzie tworzył materiał ruchowy, w trakcie którego uczestnicy warsztatów będą praktycznie nagrywać ruch i taniec. 

 

Zajęcia poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród na festiwalach międzynarodowych (m.in. Sundance, BAFTA, Cannes, FPFF w Gdyni):

 

Sebastien Goyon – reżyser filmowy, dyrektor kreatywny

Paolo Rudelli – multiartysta: operator, scenograf, reżyser światła, artysta wideo, choreograf, tancerz

Michał Sosna – operator

Katarzyna Leśniak – montażystka, producentka 

Aleksandra Machnik – producentka

 

Efektem warsztatów będą wyprodukowane pod okiem ekspertów etiudy filmowe, opublikowane na stronie i w mediach społecznościowych Kieleckiego Teatru Tańca oraz na portalach społecznościowych uczestników warsztatów.

 

Zgłoszenia:

Do udziału w warsztatach zaproszonych zostanie dwunastu twórców, wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego, a także dostarczonego materiału filmowego, przedstawionego do wglądu komisji kwalifikującej.

 

Do pobrania:

Formularz zgłoszenia

Regulamin

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: dancefilm@ktt.pl 

 

Warsztaty odbywają się w ramach pilotażowej edycji projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Kielcach jest Kielecki Teatr Tańca. 

 

Kielecki Teatr Tańca jako operator projektu w Kielcach pragnie wprowadzić ten rodzaj udoskonalania i rozwijania artystycznej kreacji tanecznej jako projekt cykliczny.

 

Koszt:

Udział uczestników warsztatów odbędzie się na podstawie stosownego porozumienia z Operatorem. Akredytacja przyjętej osoby będzie płatna i planowana jest opłata w wysokości: 100 zł.

 

Producent wykonawczy – KTT

Kurator  – Aleksandra Machnik

Partner – M7 Production

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia