ENG
A A A
 marzec 2021 
Polski Teatr Tańca: Warsztaty improwizacji ruchowej z Michałem Przybyłą

Polski Teatr Tańca: Warsztaty improwizacji ruchowej z Michałem Przybyłą

15 stycznia 2021

Od 18 do 22 stycznia w godz. 10.00-11.30 Polski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej online, które gościnnie poprowadzi Michał Przybyła – tancerz, choreograf i pedagog, z udziałem artystów tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Cena pojedynczych zajęć to 15 zł. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i angielskim.

 

Zgłoszenia na warsztaty:  a.koczorowska@ptt-poznan.pl

 

W najbliższych dniach zostanie uruchomiona możliwość płatności online. 

 

 

Michał Przybyła o warsztatach:

 

Warsztaty improwizacji ruchowej to przestrzeń swobodnego poruszania się dla wszystkich chętnych i otwartych na nowe doznania psychofizyczne, w tym dla osób tańczących i tych bez doświadczenia tanecznego. Poznając możliwości własnego ciała, będziemy odkrywać przyjemność płynącą z tańca i ruchu, ale także z zabawy, wyzwolenia i energii. Poprzez zadania wizualizacyjne, uczestniczki i uczestnicy pogłębiać będą świadomość ciała i kontakt z własną fizycznością. Praca na wyobrażeniach oraz sensoryczności ciała prowadzić będzie do intensywnych poszukiwań ruchowych. Dostosowując zadania do indywidualnych umiejętności interpretacji, ale także uwarunkowań fizycznych oraz przestrzennych, każdy z uczestników będzie miał szansę eksplorować nowe strategie kreatywnego myślenia i tworzenia.

 

Michał Przybyła – tancerz, choreograf, pedagog, absolwent studiów licencjackich na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w zakresie tańca i choreografii. Ukończył program MASA oraz staż, zorganizowane przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu. Był choreografem i reżyserem spektaklu MOVE do mnie w Łodzi (2016), który stworzył z grupą Urban Movement. W 2018 roku rozpoczął projekt Inicjatywa żywa skierowany do tancerzy i osób z niepełnosprawnością fizyczną, który przeprowadził w Pawilonie w Poznaniu oraz stworzył choreografię do spektaklu teatralnego Ausgang w reżyserii Mirka Kaczmarka w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Wraz z Dominikiem Więckiem założył nieformalny kolektyw twórczy Direct Message Collective, który stworzył spektakl Bromance w ramach rezydencji Nowa Generacja organizowanej przez Scenę Roboczą w Poznaniu. Spektakl został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF” i otrzymał wyróżnienie podczas 54. Przeglądu Teatrów Małych Form Kontrapunkt 2019. W latach 2016-2020 Michał Przybyła był artystą tancerzem w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od 2020 roku prowadzi swój autorski cykl rozmów z artystami sztuki tańca pt. Ciało doskonałe, który jest publikowany na portalu taniecPOLSKA.pl. Współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca, Krakowskim Centrum Choreograficznym, Teatrem Tańca Zawirowania. W październiku 2020 roku był tancerzem w The Royal Theatre of La Monnaie w operze Die tote Stadt w reżyserii Mariusza Trelińskiego i w choreografii Tomasza Wygody. W 2020 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Kraków oraz został rezydentem Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, gdzie stworzył spektakl Symetria. Został także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wraz z Dominikiem Więckiem jest rezydentem TanzFaktur w Köln w Niemczech w ramach programu INKUBATOR 2020.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia