ENG
A A A
 marzec 2021 
Fot. Silvia Carderelli-Gronau

Warszawa: Robiąc miejsce – warsztaty tanecznej improwizacji w grupie

25 stycznia 2021

Klara Łucznik zaprasza na cykl niedzielnych warsztatów improwizacji, w ramach których będzie dzielić się praktyką zadań otwartych (open score) – struktur na tyle konkretnych, by uruchomić naszą ruchową twórczość i na tyle otwartych, by móc pomieścić cokolwiek ona przyniesie. Praktyka ta wywodzi się z wielu inspiracji, choć najbardziej znacząca wśród nich jest praca Łucznik z Adamem Benjaminem (www.adambejamin.co.uk). Adam to czarodziej potrafiący otworzyć każdego na taniec, nawet jeśli to będzie taniec tylko jednym palcem. Więcej o Adamie można dowiedzieć się z jego książki Making an Entrance.

 

Podczas warsztatów uczestnicy będą tańczyć, obserwować, doceniać i szukać rozwiązań, a w ramach przygotowania i rozgrzewki także:

 

  • pogłębiać kontakt z ciałem, innymi i z otoczeniem;
  • rozwijać uważność w przestrzeni i grupie;
  • zauważać znaczenia, wspomnienia i konteksty;
  • bawić się zadaniami, score’ami, aż uda im się znaleźć wolność w ograniczeniach;
  • eksplorować performatywny aspekt zadań, w które się angażują.

 

Daty: Co druga niedziela w godzinach 17-19.30 (31.01, 14.02, 28.02, 14.03, 28.03)

Miejsce: Studio 42, Twarda 42, 00-831 Warszawa

Zapisy: Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: improv.with.klara@gmail.com

Cena: 40 zł/warsztat

 

Klara Łucznik – improwizatorka, tancerka, badaczka tańca. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z improwizacji grupowej i kontakt improwizacji. W ostatnich latach mieszka w Plymouth w Wielkiej Brytanii, choć w tym roku zimuje w Warszawie. Napisała doktorat na pograniczu psychologii i sztuk performatywnych o twórczości i flow (poczuciu przeływu) w tanecznej improwizacji grupowej (https://cognovo.eu/projects/shared-creativity-in-dance.php). Kontynuuje swoje badania nad improwizacją taneczną w ramach Collab Bristol (Institute for Study of Somatic Communication, ufundowany przez Nitę Little).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia